UŞİMDER binası önünde gerçekleştirilen toplantıda basın açıklamasını okuyan öğrenci ve ÖNDER gönüllüsü Furkan Demirhan Uşak Belediyesinin yaptığı uygulamayı dayatmacı olarak nitelerken bu dayatmacı tavra teslim olmayacaklarını söyledi. 
“HUKUKSUZLUĞA DUR DEMEK İÇİN BURADAYIZ”

Whatsapp Image 2024 04 23 At 15.11.51 (1)
Önder Genel Başkanı Abdullah Ceylan da konuya ilişkin yaptığı konuşmada UŞİMDER’in  spordan sanata, kültürden okul derslerine varıncaya kadar bir çok alanda Uşaklı gençlere hizmet ettiğini hatırlatarak şunları söyledi; “Bugün maalesef bu eğitim yuvası belediyemiz tarafından haksız ve usulsüz bir şeklide çalışmaların önüne geçilmek üzere bir çalışma başlatıldı maalesef. Biz de bugün Uşaklı gençlerimizle, buradan faydalanan ailelerimizle, velilerimizle eğitim camiamızın diğer bileşenleriyle birlikte bu hukuksuzluğa karşı dur demek için bir araya toplanmış bulunuyoruz.”
“BU MÜCADELEYİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ”

Whatsapp Image 2024 04 23 At 15.11.50

( Abdullah Ceylan ÖNDER Genel Başkanı)
Yerel seçimlerin ardından çok hızlı bir şekilde belki belediyenin bütün bu halka hizmet etme vaadiyle gelip ilk yaptığı icraatın bu halka hizmet eden bu halkın gençlerine hizmet eden bir kurumun kapısına kilit vurma çabasının kendilerini çok üzdüğünü söyleyen Ceylan; “Bu hukuksuzluğa bu usulsüzlüğe karşı Uşaklı gençlerimizin yanında yer almak için bugün buradayız. Biz onların haklı mücadelesine her türlü desteği sağlayacağız, bu işin hukuki mücadelesini de sürdüreceğiz. Biz Türkiye’nin eski Türkiye olmasını istemiyoruz. Herkesin özgür bir şekilde kendi istediği yaşam biçimi çerçevesinde yaşamasına devam etmesini istiyoruz. Bu sebeple birilerin gelip belli dayatmalarla bu ülkenin gençlerini ötekileştirmesini asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Burası Uşak halkının Uşaklı gençlerin eğitim yuvasıdır ve bu şekilde kalmaya devam edecektir. Belediyemizin bu hukuksuzluktan bu usulsüzlükten bir an önce geri adım atmasını istiyoruz.”  

Whatsapp Image 2024 04 23 At 15.11.51 (1)

Muhabir: HALİL ASLAN