UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Konu hakkında yapılan paylaşımda cep telefonlarına kısa mesaj aracılığıyla gönderilen “çevrim için duruşmanız var katılım mecburdur” ifadelerinin altındaki sahte katılım linklerine  kesinlikte tıklanmaması ve kişisel bilgilerin paylaşılmaması önemle hatırlatıldı.  

Paylaşımda vatandaşların İşlemlerini e-Devlet veya https://vatandas.uyap.gov.tr adresi üzerinden takip etmesi istendi. 

e-Duruşma Nedir?
30 Haziran 2021 tarih ve 31527 sıyalı resmi gazetede yayınlanan Hukuk Muhakemelerinde Ses ve Görüntü Nakledilmesi Yoluyla Duruşma İcrası Hakkındaki Yönetmelik;  Hukuk yargılamalarında aynı anda ses ve görüntü nakledilmesi yoluyla bulundukları yerden, tarafın veya vekilinin duruşmaya katılmalarına ve usul işlemleri yapabilmelerine; tanığın, bilirkişinin, uzmanın ve diğer ilgililerin dinlenilmelerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektedir. 
e-Duruşma sistemi avukatların bulundukları yerlerden online olarak taraf oldukları Hukuk Mahkemesi duruşmalarına katılmalarını sağlamak için tasarlanmış olan sistemdir.
UYAP Avukat Portalı veya CELSE Mobil Uygulaması Duruşma Sorgula menüleri üzerinden sorgulama yapıldıktan sonra e-Duruşma sisteminin kurulu ve aktif olduğu mahkemelere(e-Duruşma Haritası) "e-Duruşma" talebi gönderilebilecektir. Başkan/Hakim tarafından talep değerlendirilerek kabul edilmesi durumunda duruşma saatinde e-Duruşma yapılabiliyor.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ