CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, 6'lı Masanın Cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklandığı anlara tanıklık ettiklerini ifade etti. CHP Uşak Milletvekili aday adayı Ali Karaoba ve CHP Uşak İl Yöneticisi Doğan Tatlıdil'le beraber Saadet Partisi Genel Merkezine giden Koray Akgün, "6'lı masa tekrar kuruldu ve adayın sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıkladılar. Ülkemiz için hayırlı olsun" dedi.

Türkiye'nin zor günler yaşadığını ve bu zor günlerin adil, hukuka uygun ve liyakatli yöneticilerle atlatılacağını belirten Koray Akgün, "Sayın Genel Başkanımız ülkemizin yaşadığı bu zorlu günlerden çıkış için sorumluluk aldı ve 6'lı masanın kurulmasında öncü oldu. Millet İttifakı'nın bileşenleri CHP, İYİ Parti, SP, Gelecek, Deva ve Demokrat Parti'nin üyeleri ve yöneticileri olarak ortak bir hedefte birleştik. Şimdi önümüzde bir seçim süreci var ve hızlı bir şekilde bu süreci tamamlayacağız. Yakın bir zamanda yapılacak seçimlerde ülkemiz için en doğru karar çıkacaktır ve yaşanan bu sorunların sebebi olan AKP iktidarı tarihe karışacaktır" dedi.

Depremin ardından 1 ay geçtiğini belirten Koray Akgün, "Ülkemiz 1 ay önce çok acı bir felaket yaşadı ve depremin yaralarının sarılması için ülke olarak büyük bir özveri ortaya koyduk. Bizler CHP Uşak İl ve İlçe örgütleri olarak depremin yaralarının sarılması noktasında üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Yaralarımızı hep beraber saracağız" diye konuştu. 


 

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’A A KADRODA GÖREV

Yusufeli'ne Giriş Çıkışlar Yasaklandı Yusufeli'ne Giriş Çıkışlar Yasaklandı

Öte yandan Akgün, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekibini açıklayan ilk Cumhurbaşkanı adayı olduğunu belirtti. Akgün, “Millet İttifakı’nın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tarafından açıklandı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun tekrar bir araya gelen 6’lı masanın adayı olması, Cumhurbaşkanı adaylığı sürecine farklı bir boyut kazandırdı. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, önümüzdeki dönem A kadrosunu açıklayarak seçim yarışına giren tarihteki ilk Cumhurbaşkanı adayı oldu. Buna göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’a Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev verilecek. Bu isimler kabine oluşmasında aktif rol alacaklar” dedi.


“Bunun yanında kamuoyunda isimleri yoğun bir şekilde zikredilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara B. Belediye Başkanı Mansur Yavaş da uygun görülecek bir tarihte Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görevlendirilecekler” diyen Akgün, şöyle konuştu: “Söz konusu durum, 12’inci maddede şöyle açıklandı: “İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Sayın Cumhurbaşkanının uygun gördüğü zamanda ve tanımlanmış görevlerle Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacaklardır”. BERKAY ÖZYAYLA