Takmak Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Emekli Öğretmen Mehmet Ali Terziler kendisi gibi öğretmen olan kızı Şafak Terziler’in gösterdiği özverili çalışmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti ve gururu dile getirdi. 
Terziler kızının  mesleğe Özel Salihli Koleji’nde başladığını 6 yıl sonra oradan ağlayarak ayrıldığını söyledi. Sonrasında  İzmir-Gaziemir -Aslan Kral Etüt Merkezinde 2 yıl müdürlük ve öğretmenlik yapan Terziler tüm öğrencilerin, anne ve babalarının sevgisini kazandı.  
“KÖY ÇOCUKLARININ ÖĞRETMENİ, ABLASI, UMUDU OLDU”


Baba Terziler sonrasında yaşananları şu şekilde anlattı; “Diyarbakır-Silvan-Kıraçtepe Ortaokuluna atanması çıktığında uzak demedi, köy demedi, terör demedi atlayıp gitti. O köy çocuklarının öğretmeni, ablası, umudu oldu. Servis aracının şoförü hastalandığında direksiyona geçti ‘Şoför Nebahat’ gibi sürücü oldu. Üç yıl Silvan’da çalıştı tüm Silvan halkı onu tanıdı. Manisa-Alaşehir-Kemaliye Şehit Osman Ersoy Ortaokuluna atandığında Silvan’dan gene ağlayarak ayrıldı. Altı yıl Kemaliye’de çalıştı. Tüm Kemaliye halkının sevgisini kazandı. Kemaliye’den Alaşehir merkezine istediği okula puanı yeterli olduğu halde O Alaşehir’in varoşu olarak bilinen çoğunlukla Roman ve Doğu Anadolu dan göç etmiş ailelerin bulunduğu Fatih Ortaokulunu tercih etti. Üç yıldır burada çalışmaktadır. Tüm ısrarımıza rağmen buradan ayrılmayı düşünmemektedir.”

“O, TÜM YARATILANLARI ‘YARATANDAN ÖTÜRÜ’ ÇOK SEVENDİR”

Kızının sadece bir öğretmen değil, öğrencilerinin ablası, arkadaşı, kimi zamanda annesi olduğunu anlatan Terziler: “ O tüm yaratılanları ‘’Yaratandan ötürü” çok sevendir. O, Şafak Öğretmen benim kızımdır. O’nun tüm zorluk ve engeller karşısında dik duruşunda kendimi, Meslek aşkında annesini görüyorum. Onunla gurur duyuyorum.” Şeklinde konuştu. 

HABER :  DUYGU BEKMEZCİ

Editör: Duygu Bekmezci