UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Bakan Uraloğlu, beş yıl içinde gönderilen elektronik tebligat adedinin 213 milyona ulaştığını ve bu sistem sayesinde önemli tasarrufların sağlandığını belirtti.

Bakan Uraloğlu, PTT AŞ'nin Ulusal Elektronik Tebligat hizmetinin, vatandaşlara, tüzel kişilere ve kamu kurumlarına hızlı ve güvenli bir şekilde elektronik tebligat sunma başarısını vurguladı. Elektronik tebligatların anında alıcılarına ulaştırılmasının, zaman, işgücü ve maliyet gibi birçok alanda tasarruf sağladığını ifade etti.

Whatsapp Image 2024 04 23 At 11.48.04 (1)

Bakan Uraloğlu, sistemin beş yıllık sürecinde 126 bin 990 ağacın korunmasına katkı sağladığını ve 7 milyar 136 milyon 589 bin TL kamu tasarrufu yapıldığını belirtti. Ayrıca, mobil uygulama ile elektronik tebligatların kolaylıkla görüntülenebildiğini ve arşivlenebildiğini açıkladı.

Bakan Uraloğlu, 2024 yılı başında devreye alınan yeni sistemle, kullanıcıların e-Devlet hesapları üzerinden online olarak dünyanın her yerinden UETS hesaplarına ulaşabildiğini ve bu durumun en üst düzeyde güvenlikle sağlandığını söyledi.

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli