Uşak Üniversitesine staj eğitimi için gelen öğrencilerle buluşan Rektör Ekrem Savaş, misafirlerine onları Uşak Üniversitesinde ağırlamaktan mutlu olduklarını belirterek, konuklarla tek tek sohbet etti. Rektör Savaş, Uşak Üniversitesi ve Türkiye hakkında da öğrencilere bilgi verdi.

Uluslararasılaşmanın önemine vurgu yapan Prof. Dr. Savaş, “Uşak Üniversitesi, her geçen yıl Times Higher Education (THE),  SCIMAGO, UI Green Metric, URAP, Quacquarelli Symonds (QS) gibi dünyadaki yükseköğrenim kurumlarıyla ilgili araştırmalar yapıp raporlar hazırlayan uluslararası kuruluşların listelerinde adını üst sıralara taşıyor." dedi.

Uşak Üniversitesi'nin her yıl hem Erasmus ve ikili işbirliği antlaşmalarının sayısını arttırdığını belirten Rektör Savaş sözlerine şu şekilde devam etti; "Erasmus programı çerçevesinde 2017’de 60 anlaşmamız varken 2018 – 2022 döneminde 50 anlaşma daha yapılarak, 25 ülke ile anlaşma sayımızı 112’ye yükselttik. Mevlana Değişim Programı ile Japonya Teikyo Üniversitesi de dahil olmak üzere 19 ülkeden toplam 46 yükseköğretim kurumu ile anlaşmamız var.” 

Uşak Üniversitesinin yabancı üniversitelerle ikili işbirliğine çok önem verdiğinin altını çizen Prof. Dr. Ekrem Savaş “Tıp eğitimi alan bu pırıl pırıl öğrencilerimiz Filistin’de bulunan Palestine Polytechnic Univerty’den geldiler. Geçen yıl 9 öğrenci gelmişti. Bu yıl ise öğrenci sayısı 10’a çıktı. Her yıl tercih edilirliğimiz artıyor. Öğrencilerimiz, Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde farklı bölümlerde staj yapıyorlar. Uşak Üniversitesi olarak öğrencilerimizin barınmalarından diğer ihtiyaçlarına her konuda yanlarında oluyoruz. Gelecek yıl Filistin’den daha fazla öğrenci bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 Türkiye'de olmaktan mutlu olduklarını ifade eden doktor adayları  her konuda desteklerini kendilerinden esirgemediklerini belirterek; Uşak Üniversitesine ve Rektör Savaş'a teşekkürlerini ilettiler.

Gecenin sonunda ise Rektör Ekrem Savaş, öğrencilere Uşak Üniversitesini hatırlatacak hediyeler verdi. -UÜ 

Editör: Duygu Bekmezci