Uşak’ta doğup büyüyen Mutlu Keklik Afyonkarahisar Kocatepe Devlet Konservatuarı Müzik Bölümünü Bitirdi. Sonrasında Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde Genel Sanat Yönetmeni olarak göreve başlayan Keklik, burada yer alan  Sanat Akademisinin de kurucusu olma özelliğini taşıyor. Sonrasında kendi sanat okulunu açan keklik, çeşitli sanat organizasyonları düzenledi.  Keklik şu an kuyumculuk sektöründe hizmet veriyor.

yıldırım2

yıldırım1

Murat Yıldırım’a olan benzerliğinden dolayı etrafında ilgi çektiğini söyleyen Keklik başından geçen bir olayı şu şeklide anlattı; “ Geçen yıl konser için Azerbaycan’a gittik. Bakü’de içeri şehir diye tarihi bir yer var, Azerbaycan’a gidenler iyi bilirler, orada bir çekimimiz olacaktı. Orada Murat Yıldırım’ı bilenler beni o sandılar, yaklaşmak istediler tabi çekim esnasında görevliler müsaade etmediler. Akabinde bir restoranda gittik, setteki vatandaşlar bizi oraya kadar takip etmişler, restorandaki arkadaşlar da beni Murat Yıldırım zannettiler. Ben çaktırmayın dedim, bir şey söylemeyin, ama nasıl hürmet… Çok iyi ağırladılar. Yemeği yedik, artık fotoğraf çektirecekler, sağ olsun asistan bir arkadaşımız vardı Bakülü ona söylemişler, fotoğrafı çektirdik. En sonunda ben Murat Yıldırım değilim, Mutlu Kekliğim dediğimde yüzlerindeki şaşkınlık ifadelerini görmenizi isterdim.”

Ramazan ayında önce İstanbul’da Defne Samyeli ile beraber bir mekanda çay kahve içtikten sonra basın mensuplarının kendisini Murat Yıldırım sandıklarını , özellikle Ramo dizisinden sonra yakın arkadaşlarının , dostlarının da bu benzerlikten bahsettiklerini anımsatan Keklik; “ Murat Yıldırım karakter olarak çok düzgün bir insan, başarılı bir oyuncu. Tabi ki onunla  bir araya gelmek ve tanışmak isterim”  şeklinde konuştu.

HABER / BAYRAM ALİ KELEŞ

Editör: Zülal Karadedeli