UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Programa başvuru yapan öğrenciler 3 aşamalı seçim sürecini geçtikten sonra atölyelerde 11 farklı başlıkta 36 ay ücretsiz teknoloji eğitimi alacak. 
Deneyap Atölyelerine 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıflarda eğitim gören öğrenciler sınava başvuru yapabilecek. 
BAŞVURU
Başvuru kriterlerini sağlayan adaylar, e-sınava girmek için KYS üzerinden ön başvuru yapabilir ve ön başvuru sonrasında sınav yeri, tarihini seçerek başvuru aşamasını tamamlarlar.
E- SINAV
E-sınav aşaması kapsamında öğrencilerden Matematik, Fen, Algoritma ve Genel Kültür sorularından oluşan, öğrencilerin analitik ve kritik düşünme becerilerini ölçmeye dayalı çoktan seçmeli sınav sorularını yanıtlamaları beklenir.
ÇEVRİM İÇİ EĞİTİM VE GÖREV TAMAMLAMA
E- Sınav'da başarılı olan belirli sayıda adaylar, Çevrim İçi Eğitim ve Görev Tamamlama aşamasına geçmeye hak kazanırlar. Çevrim İçi Eğitim ve Görev Tamamlama sürecini  başarı ile geçen  adaylar Uygulama Sınavına girmeye hak kazanırlar.

Whatsapp Image 2024 02 12 At 01.34.31

(Fotoğraf;AA)
UYGULAMA SINAVI
Uygulama sınavı kapsamında öğrencilerden sınav merkezinden verilen proje ödevini belirlenen süre içerisinde ve belirlenen malzemelerle tamamlayıp jüri ekiplerine sunmaları beklenir.
NİHAİ SONUÇ
E-sınav ve uygulama sınavı sonuçları, önceden belirlenen yüzdelik oranlara göre hesaplanır ve kontenjan dahilinde iki aşamayı da başarıyla geçen adaylar Deneyap öğrencisi olmaya hak kazanır.
ONLİNE BAŞVURU
Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almak isteyen 4, 5, 8, 9. sınıf ve lise hazırlık sınıfı öğrencileri, belirlenen sınav dönemlerinde ve başvuruya açılan illerde ikamet etmesi durumunda T3 KYS web sitesi üzerinden hesaplarını oluşturarak başvurularını yapabilirler.
Uşak’taki Deneyap Atölyesi  Gençlik Merkezi’nde faaliyet gösteriyor.  Tek derslikli atölyenin öğrenci kapasitesi 160.  
HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli