UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan yarışma, gençlerin inovatif projelerini desteklemeyi hedefliyor. Yarışma, “Eğitici ve Evrensel Teknolojiler”, “Erişilebilir Teknolojiler ve Engelsiz Yaşam” ve “Tarım, Enerji ve Çevre Teknolojileri” olmak üzere üç kategoride gerçekleştirilecek.

Yarışmada, 10-17 yaş arasındaki tüm genç mucitlerin projeleri 30 Eylül 2024 tarihine kadar kabul edecek. Katılımcılar, kendi yaş gruplarına uygun olarak projelerini geliştirip sunabilecekler.

KATEGORİLER VE BEKLENEN PROJELER:

Whatsapp Image 2024 04 17 At 12.24.04 (2)

1- Eğitici ve Evrensel Teknolojiler: Bu kategoride, eğitim ve öğretimde teknolojinin kullanımını artıracak projeler bekleniyor. Ayrıca, dijital teknoloji, psikoloji ve turizm teknolojileri gibi alanlarda yapılacak yenilikler teşvik ediliyor.

2- Erişilebilir Teknolojiler ve Engelsiz Yaşam: Bu kategoride, engelli bireylerin günlük yaşamlarını kolaylaştıracak projelerin geliştirilmesi hedefleniyor. Projelerin tüm insanlığa duyarlı bir şekilde geliştirilmesi ve eşit fırsatlar sunması önem arz ediyor.

3- Tarım, Enerji ve Çevre Teknolojileri: Bu kategoride, tarım verimliliğini artırmak, enerji kullanımını optimize etmek ve çevreye duyarlı uygulamaları teşvik etmek için projelerin geliştirilmesi bekleniyor.

Whatsapp Image 2024 04 17 At 12.24.04 (1)

Her kategoride birinciye 50.000 TL, ikinciye 35.000 TL ve üçüncüye 25.000 TL ödül verilecek. Ödüller, genç mucitlerin inovasyon ve yaratıcılıklarını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Başvurular, projenin detaylı açıklamasını içeren değerlendirme raporu şablonu ve projenin özetini sunan bir video içeriği ile 1 Nisan-30 Eylül 2024 tarihleri arasında “SEN YETER Kİ YAP” resmi web sitesi üzerinden yayınlanacak.

TÜMOSAN, bu yarışma ile genç yeteneklerin potansiyellerini keşfetmeyi ve Türkiye’nin teknolojik ilerlemesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ