Türkiye Basketbol Federasyonu’nun organize ettiği "Deprem Bölgesindeki Çocuklar İçin Anlamlı Hediyeler" hareketine İlkler Şehri Uşak Basket takımıda katıldığını duyurarak Uşak halkına; "Bu hafta kalplerimiz deprem bölgesindeki çocuklarımızla atıyor" başlığı ile seslenmişti. "Türkiye Basketbol Federasyonunun başlatmış olduğu bu güzel harekete biz de ortak oluyoruz. Haydi Uşak Söz Sizde. Elimiz boş gelmiyoruz!" ifadelerini kullanarak Adana Sertaş maçına çağırmıştı.
Uşak Halkı'da bu çağrıya yanıt vererek maça elleri boş gelmedi. İlkler Şehri Uşak ise "Oynadığımız Adana Sertaş maçında deprem bölgesinde çocuklarımıza gönderilmek üzere kıymetli taraftarlarımızın getirdiği atkı, bere ve oyuncuklar TBF’ye teslim edildi."ifadelerini kullanarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile eşyaların teslim edildiğini duyurdu. 


Öte Yandan; Başkan Ayhan Aslan ve yöneticilerin Türkiye Basketbol Federasyonunda TBF Genel Sekreteri Serhan Antalyalı, TBF Erkek Ligleri Direktörü Gökhan Sunter, TBF Erkek Ligleri Müdürü Erkan Hacıoğlu ve  TBF Erkek Ligleri Sorumlusu Oktay Yılmaz’ı ziyaret ederek Uşak’ı simgelerinden battaniye, yöresel ürünler ve Cumhuriyetimizin 100.yılına özel bastırılan tabloyu hediye ettiği bildirildi. - Kaynak; İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımı
-Uşak Haber

 

Editör: Duygu Bekmezci