Gruba mihmandarlık eden Profesyonel Turist Rehberi Mahir Karakuş düzenledikleri Uşak gezisi hakkında şu bilgileri verdi: “Çok kıymetli konuklarımızı  Lidya medeniyetinin ve Frig Medeniyetinin olduğu topraklara getirdik.  Bugün Uşak müzesindeyiz, Uşak’taki ilk günümüz, dün gece Uşak’ta kaldık. İlk önce Uşak merkezdeki Halı Kilim Müzesini gezdik, Atatürk Etnografya Müzesini gezdik. Merkezde biraz dolaşık, Uşak’ın yöresel ürünlerinden tarhanasından, helvasından bahsetmesek olmaz, bunlardan aldık, şimdi müzeyi ziyaret ediyoruz, yine yöresel yemekler yiyeceğiz ardından Ulubey Kanyonu’na giderek Uşak gezimizi sonlandıracağız”
“KANYON BİZİ ÇOK HEYECANLANDIRDI”

Whatsapp Image 2024 05 24 At 16.41.35
Grup arasında kendisine başkan olarak hitap edilen  Emekli Öğretmen Perihan Duran ise Uşak’ın zaten bildikleri bir yer olduğunu ancak karış karış gezmek için böyle bir gezi düzenlediklerini aktardı. Grubu için milletine, devletine sevdalı insanların oluşturduğu bir yapı olarak bahseden Duran Uşak’ı tercih etmelerinin sebeplerini ise şu şekilde sıraladı: “Uşak’a bizi en çok çeken şey kanyon. Dünyanın ikinci büyük kanyonu olması… Ben daha önce görmüştüm ve çok heyecanlanmıştım, istedim ki arkadaşlarım da görsün. Tabi Uşak’ın görülmeye değer bir çok başka güzelliği var”
“MÜZEYİ ÇOK BEĞENDİM”

Whatsapp Image 2024 05 24 At 16.41.35 (2)
Grupta yer alan Emekli Bankacı Füsun Doyuran da geziye ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri  kullandı: “ Müzeyi çok beğendim, çok çok güzel yapılmış, eserler çok kıymetli, çok şeyi bir arada görüyorsunuz, gümüşler, altınlar, paralar. Osmanlı Bankasının Uşak Şubesi de çok keyifliydi, çok güzel olmuş. Herkesin emeğine sağlık, çok teşekkür ediyoruz.

Whatsapp Image 2024 05 24 At 16.41.35 (1)
 

Muhabir: HALİL ASLAN