T.C Kültür ve Truzim Bakanlığı'na bağlı İzmir Devlet Tiyatrosu  'İkinci Caddenin Mahkumu' adlı tiyatro oyununu sergilemek üzere Uşak Atatürk Kültür Merkezi'ne geliyor. 

14- 15 Mart 2023, saat 20.00'da sergilenecek iki perdeden oluşan oyunu ; Amerikan buhranının ortaya çıktığı yıllarda geçiyor. Oyunda Amerikan orta sınıf ailesi olan Mel ve Edna'nın, kapitalizmin ve maddeci değerlerin ironik sembolü olarak karşımıza çıkan İkinci Cadde'deki evlerinde;birer mahkuma dönüşüyor. 

New York'ta sinir krizinin eşiğinde gezinen Mel ve Karısı Edna'nın; gürültücü komşular, umursamaz doktorlar, hava kirliliği ve cam açtırmayan trafik ile boğuşma halinde geçen 'modern hayat'larını mizahi bir dille anlatan İkinci Caddenin Mahkumu'nda, yaşamı kolaylaştırmak için geliştirilen teknolojilerin zaman zaman hayatı nasıl zorlaştırdığının altı çiziliyor.

Deprem Bölgesi İçin Yağış Uyarısı Deprem Bölgesi İçin Yağış Uyarısı

Neil Simon'un yazdığı, Cemil Büyükutku'nun çevirğini, Y. Evren Serter'in yönettiği tiyatro oyununun; dekor tasarımını; Savaş Çevirel, kostüm tasarımını; Buket Başaran Akkaya, ışık tasarımını;  Mehmet Alacı'nın üstlendiği oyununun dramaturglüğünü ise Pınar Merterkek Tarcan yapıyor. 


 Biletler AKM bilet satış noktasından satılacak; tam bilet 30 TL öğrenci 20 TL olacak.