İzmir'de, sağanak nedeniyle Dikili ve Aliağa ilçelerindeki bazı iş yerleri ve evleri su bastı. Belediye ekipleri, ev ve iş yerlerindeki suları tahliye etmek için çalışma başlattı.

İlçe merkezinde de sağanak sebebiyle yolların su dolmasıyla araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

Ayonkarahisar'da Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Hatıra Ormanı Ayonkarahisar'da Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Hatıra Ormanı

- Ege'de fırtına uyarısı

İzmir'e bugün için yağış ve lodos uyarısı yapan Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yarın için de fırtına olabileceğini bildirdi.

Yapılan açıklamada Kuzey Ege'de rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren, Güney Ege'de ise gece saatlerinden itibaren fırtına şeklinde eseceği belirtildi. Denizli(AA)

 İzmir'de olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle arabalı vapur ve yolcu gemisi seferleri durduruldu.

İZDENİZ AŞ'den yapılan açıklamada, "Olumsuz hava ve deniz koşulları sebebiyle arabalı vapur ve yolcu gemisi seferleri saat 11.15 itibarıyla iptal edilmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi. 

Ardından; 13:00'da  İzmir  Vapur seferleri yeniden başladı.

 İzmir'de olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle saat 11.15'te durdurulan arabalı vapur ve yolcu gemisi seferleri normale döndü.

İZDENİZ AŞ'den yapılan açıklamada, "Sayın yolcularımız, tüm seferlerimiz saat 13.00'den itibaren program dahilinde uygulanmaya devam edecektir. İyi yolculuklar dileriz." ifadelerine yer verildi. (İzmir AA)