Aynı zamanda Uşak Üniversitesi üst geçidine yakın bir bölgede saat :13:00 sularında çıkan yangın bölgedeki tarlasında çalışmakta olan bir vatandaş tarafından Mende Köyü Muhtarlığına bildirildi. Muhtarlık bünyesinde hazır tutulan su tankerinin hızlı bir şekilde olay yerine intikal etmesi ve çevrede oturan köylülerle birlikte hızlı bir şekilde yangına müdahale etmesi sonucu yangın büyümeden söndürüldü.

Whatsapp Image 2024 07 06 At 14.04.18

Olay yerinin anayol üzerine yakın olması yangının sigara izmaritinden çıktığı şüphesini güçlendirdi. Olaya müdahale eden vatandaşlar özellikle bu günlerde bilhassa araç içinden dışarıya kesinlikle sigara izmariti atılmaması gerektiğine vurgu yaptılar.

Yangının zamanında söndürülmesinde Mende Köyünde dolu olarak hazır bulundurulan su tankeri önemli rol oynadı. Vatandaşlar bu hizmeti uygulayan Mende Köy Muhtarlığına teşekkür ederek her köyde böyle bir tankerin hazır bekletilmesinin yangınların yoğun olarak yaşandığı şu günlerde ne kadar önemli olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını, imkanı olan bütün köylerin bu önlemi almasının gerektiğine vurgu yaptılar.

HABER : BAYRAM ALİ KELEŞ / ZÜLAL KARADEDELİ 

Editör: Zülal Karadedeli