Uşak Merkez  Ortaköy Muhtarı İlyas Sungur, Uşak Valiliğinin kontrolünde gerçekleştirilen kampanyaya ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı; “Önümüz kış, soğuklar başlamadan bu ailemizin yuvasını Ortaköy Muhtarlığı ve  siz yardımseverlerle birlikte yapmak istiyoruz. Bu sebeple de sizlerin yardımlarını talep ediyoruz, yardımlarınızı bekliyoruz.”

WhatsApp Image 2023-09-19 at 10.24.42 (2)

Yaklaşık 4,5 yıldır köy muhtarı olarak görev yaptığını belirten Sungur ; “Geçtiğimiz günlerde 3 Temmuz 2023 tarihinde köyümüzde çok üzücü bir olay yaşadık. Köyümüzün  yardıma muhtaç olan ailelerinden bir tanesinin evinde elektrik kontağı neticesinde çıkan bir yangınla tamamen kullanılamaz hale geldi.” Dedi.

WhatsApp Image 2023-09-19 at 10.24.42 (1)

Sonrasında Uşak Valiliği kontrolünde bir yardım kampanyası başlattıklarını vurgulayan Sungur: “Önümüz kış, soğuklar başlamadan bu ailemizin yuvasını Ortaköy Muhtarlığı ve  siz yardımseverlerle birlikte yapmak istiyoruz. Bu sebeple de sizlerin yardımlarını talep ediyoruz, yardımlarınızı bekliyoruz. İnşallah önümüzdeki 1-2 ay içerisinde şu ana kadar toplamış olduğumuz yardımlarla inşaatımıza başlayacağız ama çok uzun ve maliyetli külfetli ortam… Bu sebeple siz saygıdeğer vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyorum. Biraz önce belitmiş olduğum gibi valilik izniyle, tamamen Uşak Valiliğinin kontrolünde Ziraat Bankasında açmış olduğumuz IBAN numaralarına yardımınızı bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Aileye yardım etmek isteyenler Ziraat Bankasında açılan TR73 0001 0022 6956 8625 1150 04 IBAN numaralı Yangın Yardım Toplama Hesabına TL olarak para yatırabilir.

HABER / BAYRAM ALİ KELEŞ