UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Otizmin belirtilerinin yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıktığını belirten Kurnaz, erken teşhisin ve destek hizmetlerinin önemine vurgu yaptı.
HER COĞRAFYADA GÖRÜLÜYOR
Otizmin her coğrafyada ve her sosyoekonomik düzeyde görülebildiğini belirten Kurnaz, bu durumun genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle ortaya çıktığını ifade etti. Otizm spektrum bozukluğu olan bireylerin farklı belirtiler gösterebileceğini ve her çocuğun klinik görünümünün farklı olduğunu hatırlatan Kurnaz, erken tanının ve uygun eğitim desteğinin önemine değindi.
“OTİZMLİ BİREYLERİN EĞİTİMİ İÇİN TASARLANMIŞ OKULA İHTİYACIMIZ VAR”
Kurnaz, otizmli bireylerin eğitimi için tasarlanmış yeni bir okulun açılmasının önemine vurgu yaparak, bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşları ile görüşmelerde bulunduklarını dile getirdi. Ancak bu okulun yapılabilmesi için hayırsever vatandaşların desteğine ihtiyaç olduğunu belirten Kurnaz, basın mensuplarından konunun gündeme getirilerek bu desteğin sağlanmasında yardımcı olmalarını istedi.
MAVİ IŞIK OTİZM DERNEĞİ'NİN UŞAK'TA OTİZMLİ BİREYLERE DESTEK OLUYOR
Mavi Işık Otizm Derneği'nin Uşak'ta otizmli bireylere destek olmak amacıyla faaliyet gösterdiğini belirten Kurnaz, derneklerin ve Kent Konseyi'nin otizmli bireylerin yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.
Son olarak, Uşak Kent Konseyi olarak Otizm Spektrum Bozukluğu olan bireylerin yanında olacaklarını ve toplumsal farkındalığın artması için çalışmalarına devam edeceklerini belirten Kurnaz, Otizm Farkındalık Günü'nün önemini bir kez daha vurguladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ