Erdoğmuş’un zamana karşı yapılan müsabakada hızlı ve doğru kararlar vermesi ünlü futbol oyuncusu Ronaldo’yu akıllara getirdi.
Türkiye’nin genç santranç oyuncusu 13 yaşındaki satranç dehası Yağız Kaan Erdoğmuş, turnuvada 33 yaşındaki dünya şampiyonu Magnus Carlsen’i sanayiler içinde mat etti. Bu büyük başarı, Erdoğmuş’un adını dünya satranç arenasında duyurmasına neden oldu. Magnus Carlsen dünyanın gelmiş geçmiş en iyi satranç oyuncusu olarak gösteriliyor. 

Whatsapp Image 2024 07 08 At 15.05.35 (1)
Yağız Kaan, Uluslararası Satranç Federasyonu (FIDE) sıralamasına göre aktif sporcular arasındaki en genç Büyükusta-Grandmaster (GM) ünvanının sahibi oldu.
CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba’da sosyal medyadan yaptığı bir paylaşıma Erdoğmuş’u kutladı. Karaoba paylaşımında şu ifadeleri kullandı. : “Şehrim Uşak ve Türkiye için büyük başarılara uyandığımız harika bir pazar günü yaşıyoruz! 

Whatsapp Image 2024 07 08 At 15.05.35
13 yaşındaki Milli satranç oyuncumuz Yağız Kaan Erdoğmuş, katılmış olduğu turnuvada dünyanın gelmiş geçmiş en iyi satranç oyuncusu Magnus Carlsen’i mat etti. Sevgili Yağız Kaan'ı bu büyük başarısından dolayı kutlar, başarılarının devamını ve sürekliliğini dilerim. “
 

Kaynak: HABER MERKEZİ