Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Kızılcasöğüt Beldesi’nde bu yıl ilk kez yapılan Sarıçam Yaz Şenlikleri, Tolga Çandar konseriyle son buldu. Kızılcasöğüt Sarıçam ormanlık alanında stantlar kuruldu ve burada bir dizi konserler veridi. Kızılcasöğüt Belediye Başkanı Refik Tuncay’ın bu yıl ilk kez başlattığı festivalin kapanışı Tolga Çandar konseriyle yapıldı. Konsere Uşak Belediye Başkanı CHP’li Özkan Yalım da katıldı. Konserde bir birinden güzel türküler seslendiren Tolga Çandar, dinleyenlerden büyük beğeni topladı. 
Daha önce CHP Milletvekilliği yapan Tolga Çandar’ın konserine katılan Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, şu mesajı verdi:
“Kızılcasöğüt Sarıçam Yaz Şenlikleri’nin son gününde sahne alan Türk Halk Müziği’nin usta sanatçısı Sayın Tolga Çandar’ın konserine katılarak hemşerilerimizle bir araya geldik. Güçlü sesi ve eşsiz yorumlarıyla geceye renk katan kıymetli sanatçımıza ve keyifli geçen şenlik için Kızılcasöğüt Belediye Başkanımız Sayın Refik Tuncay’a teşekkürlerimi iletiyorum.”

Whatsapp Image 2024 07 01 At 14.27.43
Öte yandan Cuma, cumartesi ve Pazar günü devam eden şenlikler kapsamında, Sarıçam Ormanlık alanında stantlar kuruldu. Deve ve atlarla çocukların gezdirilmesi gibi etkinliklerin yapıldığı alana araç giriş ve çıkışına izin verilmedi. Orman yangını tehlikesi nedeniyle azami ölçüde özen gösterilen şenlikler boyunca, bölgeye araçla giren vatandaşlara uyarılar yapıldı. İtfaiyenin hazır beklediği festivalin her hangi bir sorun olmadan tamamlanması memnuniyet sebebi oldu. 

HABER:ÇİĞDEM ARASLI

Editör: Zülal Karadedeli