Köylerinde bir çok alanda değişim ve gelişim yaşandığını aktaran Terziler köylerinin su sıkıntısı yaşadığının altını çizdi. Muhtarlık tarafından yeni su kaynakları için çalışma yapıldığını vurgulayan Terziler köylülerden sularını tasarruflu bir şeklide kullanmalarını rica etti.

Whatsapp Image 2024 05 25 At 16.08.29 (1)

Terziler Takmak Köyünde yapılan yenilikleri şu şekilde anlattı:
- Düğün ve Yemek Salonunun iç ve diş boyası yapıldı.150 adet Sandalye, 20 adet yemek masası, Büyük boy buzdolabı ve Derin dondurucu alındı.-
- Muhtar odası sıfırdan temizlenip boyanıp tamir edilerek içinin masa, koltuk ve sandalyeleri tamamlandı.
 - Su deposu imece usulü ile temizlendi.
- Koca mezara su alındı.
 - Çelep Mezarının arızalı olan su borusu tamir edilerek su tekrar akıtıldı.
- Köyde son bir yılda 7-8 tane yeni, çok güzel evler yapılmış olup yıllardır boş duran birçok evlerde tadilat başlamıştır. Bu güzel evler yapılırken yanı başlarında kötü görüntü ve kirlilik yaratan yıkık, viran binaların en kısa zamanda temizlenmesi gerekmektedir. Birçok şeye dokunan Köy Muhtarlığının bu konuya da dokunmasını bekliyoruz. İşin en güzel tarafı herkes köy sorunlarının çözümünde elini taşın altına koyabilmekte, imece olabilmektedir. “

Whatsapp Image 2024 05 25 At 16.08.29

KURBAN ATIKLARI BİR YERDE TOPLANACAK

Terziler bu kurban bayramında köy muhtarı Halil Tosun tarafından kurban atıklarının toplanacağı bir çukur açıldığını belirtti ve konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı: “ Her Kurban Bayramı’nda çöp kutularından taşarak etrafa saçılan, sokak aralarına ve köy giriş-çıkışlarındaki yol kenarlarına atılan kurban artıkları artık rastgele her tarafa atılmayacak. Köyümüz pis kokular ve kara sineklerden kurtulacak. ‘Kurban Atıklarının Toplanacağı Çukur’, köyden 500 m. uzakta Tavşan Tepe yamacına açıldı. Bundan sonrası köy halkına aittir. Kurban atıklarını herkes bayram süresince buraya atmayı bir görev bilmelidir. Çukur bayram bitiminde kireçlenerek tekrar kapatılacaktır.”

TAKMAK KÖYÜNDE YETERSİZ SU NEDENİYLE KESİNTİLER BAŞLADI

Whatsapp Image 2024 05 25 At 16.08.28

Köylerinin su sıkıntısı çektiğine vurgu yapan Terziler; “Takmak Köyüne ait dört kuyudan sadece bir tanesi çalışır durumdadır. Diğer üç kuyu arızalıdır. Mevcut kuyu da bir arıza olduğunda arıza giderilinceye kadar köy susuz kalacaktır. Ayrıca mevcut kuyunun suyu köy ihtiyacını 10 saat karşılayabilmektedir. Köy Muhtarlığının ikinci öncelikli projesi de çalışmayan kuyuları bir an önce çalışır duruma getirmektir. Bu konuda gerekli yerlere müracaatlar yapılmıştır. Tüm ülkemizi tehdit eden kuraklık köyümüz içinde geçerlidir. Yedek bir kuyunun çalışır duruma getirilmesine kadar şebeke suyumuz günün belli saatlerinde kesilecektir. Suyumuzu dikkatli kullanmalı ve tasarruflu olmalıyız.”

Muhabir: HALİL ASLAN