Terziler konuya ilişkin sosyal medya üzerinden şu paylaşımı yaptı:
“Teşekkürler Sayın Ferdi Bey..!!
Ferdi Öner bey ilk kez dün görüşüp tanıştığım 
Muğlalı bir kardeşimizdir. Eski ve antika eşyalar alıp satmayı meslek edinmiş.
 Eşme'den Uşak'a giderken yolu Takmak'a düşer.  Köy çıkışındaki Kültür Evi tabelasını görünce merak ederek üç arkadaşı ile beraber müzemizi ziyaret ettiler. O kadar çok beğendiler ki Kula'nın Gökçeören köyünden toplam 10.000 TL vererek aldıkları;
-İki adet 200 yıllık Tavan Göbeğini,
-Dört adet Çeyiz Sandığını, 
-Bir adet düveni ve çok sayıda eski ev ve mutfak eşyasını Kültür Evimize bağışlayarak bize bir jest yaparak bizleri sevindirdiler. Ayrıca yaptığımız çalışmalardan dolayı bizleri tebrik ettiler.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 15.45.18 (1)
Onların her birine köyümüzü tanıtan;
#Kendi yazdığım "Takmak, O Köy Bizim Köyümüz" kitabından,
#Rahmetli Erdoğan Baysal abimizin "Macar Dağına Pus Düştü " kitabından,
#Sayın Turgut Üzüm  Bey'in "Hacı Müftü " kitabından birer tane hediye ettim.
Eşyaları bağışlayan Ferdi Bey'e,  Gökçeören'de bize teslim eden Sayın Ali Kaçar Bey'e, nakliye ve taşınmasında yardımcı olan Tunay Kavlak ve Hakan Şerit kardeşlerime bir kez daha ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

Whatsapp Image 2024 06 08 At 15.45.19

Takmak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bundan yaklaşık 10 yıl önce kuruldu. Dernek Başkanı Terziler:  “Biz, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkesi doğrultusunda barışı, kardeşliği, dostluğu, insan sevgisini, dünya yurttaşlığını önemsiyor, savunuyoruz. Biz, Vatanımızı, Bayrağımızı, Atatürk’ümüzü Çok Seviyoruz.” Dedi

Whatsapp Image 2024 06 08 At 15.45.17

Mehmet Ali Terziler dernek olarak en önemli amaçlarından birinin öğrencilere burs sağlamak olduğunu ifade etti. Hali hazırda 10 öğrenciye burs verdiklerini belirten Terziler bu sayıyı 100’e çıkarmaya hedeflediklerini söyledi.
 

Muhabir: HALİL ASLAN