UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak’ta bulunan Ulubey Kanyonlarına yapılan ahşap yol, Asar Tepesi’ne bağlantı kurdu ve kanyonların diplerindeki güzelliklerin dolaşılmasına imkan tanıdı. Ulubey Kaymakamlığı ve Uşak Valiliği tarafından hazırlanan proje, kısa bir süre önce tamamlandı ve Ramazan Bayramı’nda vatandaşın büyük ölçüde ilgi odağı haline geldi. Uşak Valiliği’nin himayesinde ve Ulubey Kaymakamlığı’nın girişimleriyle yapılan proje, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan da oluruyla geçtiğimiz günlerde tamamlandı. 

Whatsapp Image 2024 04 15 At 09.28.31 (1)

255 metrelik ahşap yürüyüş yolu, patikalarla beraber yaklaşık 1 kilometrelik bir bağlantı kurdu. İnişte kolay olan yürüyüş yolunun sonu Asar Tepe’ye kadar uzanıyor. Asar Tepe’nin bulunduğu bölgede göklerde uçan kara kartal da dikkat çekiyor. Kanyonların diplerine kadar giren vatandaşlar, burada hatıra fotoğrafları çekiyor ve keyifli zaman geçirebiliyorlar.

Whatsapp Image 2024 04 15 At 09.28.32

Dünya genelinde en büyük 5 kanyon arasında olduğu tahmin edilen Ulubey Kanyonlarında cam teras ve Asar Tepe’yi bağlayan ahşap yürüyüş yolunun benzeri, geçtiğimiz yıl Karahallı’daki Clandras köprüsünün bulunduğu alana da yapıldı. Söz konusu yapılar, geçmiş yıllarda medeniyetlerin yaşadığı ve kaya mezarların bulunduğu kanyonlara olan ilgiyi daha da artırdı. 

Whatsapp Image 2024 04 15 At 09.28.29
ULUBEY BELEDİYESİ PROJEYİ KENDİSİNE AİT OLARAK LANSE ETTİ
Öte yandan Ulubey Kanyonlarına yapılan ahşap yürüyüş yolu projesini Ulubey Belediye Başkanı AK Partili Veli Koçlu’nun sahiplenmesi de dikkat çekti. Kaymakamlık, valilik ve ZEKA tarafından hazırlanan ve yapılan projenin seçim önü reklamını yapan Veli Koçlu, sanki çalışmayı belediye yaptırmış gibi bir izlenim oluşturmaya çalıştı. Koçlu, konuyla ilgili sorumuza da her hangi bir yanıt vermedi.

HABER: ALİ ARASLI

Editör: Zülal Karadedeli