Atatürk Kültür Merkezinde yapılan toplantıda konuşan İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımı Kulüp Başkanı Osman Tekbaş çıkılan yolda her bir Uşaklının desteğine ihtiyaç duyduklarını söyledi. Tekbaş; “Bu takım için bende varım diyen herkese kapımız sonuna kadar açık.  Çünkü bu takım bu güzel şehrin takımı, Uşak’ın takımı. Umuyoruz ki yalnız değiliz” dedi. Takım ilk maçını 6 Kasım’da Etimesgut Belediyesiyle yapacak.

Tekbaş, Uşak’ı yıllarca Süper ligde temsil eden  Uşaksportif ile  nasıl başarıya ulaşıldığını anlattı.  Kazanılan başarılar sayesinde Uşak’ın nerede olduğunu Türkiye’ye ezberletildiğini iddia eden Tekbaş, bu dönemde Uşak halkına da basketbolun sevdirildiğini söyledi. Takımdan 2016 yılında şehir yöneticilerinden destek görmediklerini gerekçe göstererek ayrılmak zorunda kaldıklarını öne süren Tekbaş; “Bizlerden sonra takım kısa bir süre süper ligde mücadele etti ve ardından küme düştü ve sonrasında ne acıdır ki kapandı.” dedi

Şimdi yeni bir yönetim ve yeni bir takım ile tekrar bu ateşi yakmak istediklerinin söyleyen  Tekbaş; “Aslında yeni bir takım demek doğru değil   çünkü buradaki çocuklarımızın tamamına yakını geçmiş dönemde alt yapımızda oynamış çocuklarımız. İşte bu çocukları o dönemden bu dönem Görkem Hocam sayesinde basketbolu hiç bırakmadılar.  O zaman 14 ile 18 yaşlarındaydılar,  o kardeşlerimiz hep  bu günü beklediler. Bir gün bir takım kurulacak ve ben o takımda oynayıp memleketimi temsil edeceğim diye bıkmadan usanmadan yıllarca antrenman yaptılar. Gün bu gündür arkadaşlar, bu şehrin çocuklarıyla ve bu vefakar yönetimle tekrar karşınızdayız.” Şeklinde konuştu.

İçlerinde yaşattıkları basketbol aşkının hiçbir zaman bitmediğini dile getiren  Tekbaş tekrar yola çıkmalarında Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın kendilerini cesaretlendirmesinin de etkili olduğunu ifade etti. Tekbaş konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı ; “ Sayın Valimizi ziyaret ettik, ziyaretimizde gördük ki o da takımımızın yeniden kurularak liglere katılmasını sevinçle karşıladı. Bu zorlu yolda bizlere destek olabilecek herkese çok ihtiyacımız olacak.  Bu takım için bende varım diyen herkese kapımız sonuna kadar açık.  Çünkü bu takım bu güzel şehrin takımı, Uşak’ın takımı. Umuyoruz ki yalnız değiliz”

Oyuncuların bir kısmının ve teknik kadronun tamamının ücret talep etmeksizin görev almayı sevinçle kabul ettiklerinin altını çizen Tekbaş; “Keza yönetimimiz de bu şehir için bu şehirde basketbol yaşasın diye büyük bir özveri ile mücadele ettiler ve tekliflerimizi kabul ettiler huzurlarınızda teknik kadromuza sporcularımıza, yönetimimize böyle bir görevi koşulsuz şartsız, düşünmeden kabul ettikleri için bu şehir adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Uşak’ın tanıtımına fayda sağlamak için takımın ismini İlkler Şehri Uşak Basketbol olarak koyduklarını anlatan Tekbaş bu minvalde ilkler şehri temalı broşürler hazırlatarak şehrin tarihi ve kültürel değerlerinin görünmesi, bilinmesi ve ziyaret edilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımı 2. Ligdeki mücadelesine 6 Kasım’da Ankara’da yapacağı maçla başlayacak, akabinde 14 Kasım’da Uşak Üniversitesi Spor Salonunda Fenerbahçe Koleji ile karşı karşıya gelecek. Maçlara girmek için aşı ve PCR testi zorunluluğu bulunuyor, ayrıca 12 yaş altı çocuklar pandemi sebebiyle salonlara alınmayacak.

İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımı Yönetim Kurulu  Şu İsimlerden Oluşuyor:

Osman Tekbaş, Ayhan Aslan, Mustafa Kahraman, M. Nuri Kara, Mustafa Ertuğrul

HABER  / BAYRAM KELEŞ

TFF 2. Lig Toplu Sonuç TFF 2. Lig Toplu Sonuç