UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Uşak Belediyesi’nin kentsel dönüşüm bölgesinde inşa etmeyi tasarladığı Çayzade için çalışma başladı. Çalışma yapılacak alanda iskeletler kuruldu. Fakat montaj kısmı başlamadı. Burada kullanılacak malzemenin çay kenarındaki Çayzade’den kalanlar olacağı belirtildi. Aynı zamanda buraya göre kesim ve biçim yapılacağı ve akabinde montajın biteceği ifade edildi. Konuyla ilgili bilgi veren Uşak Belediyesi yetkilileri, 100. Yıl Çayzade’nin yakın bir tarihte tamamlanacağını aktardı. 

WhatsApp Image 2023-11-07 at 12.23.55
Uşak Belediyesi’nin buradaki Çayzade noktasının küçük olacağı ve WC gibi unsurların bulunmayacağını belirten yetkililer, şöyle konuştu;
“Buradaki çalışmalarımız yakın bir zamanda bitecek. 100. Yıl Parkı’nda çay içilecek. Kentsel dönüşüm sakinleri, buradan çayını ve kahvesini alacak. Yakın bir zamanda çalışmalarımız biter ve Çayzadeyi faaliyete geçiririz. Çay kenarındaki kısmı komple bitireceğiz”.
Uşak Belediyesi yetkilileri, burada daha uygun fiyata çay ve kahve satışının yapılacağını aktardı. Uşak’ta Çayzade markası, Atapark ve Tiritoğlu parkında bulunuyor. Dörtyol’daki tesis ise Sosyal Tesisler olarak geçiyor. 
ZÜLAL KARADEDELİ