UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Belediyesi’nde yeni Belediye Başkan Yardımcılarının görev dağılımları yapıldı. Buna göre herkesin merak ettiği kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Mehmet Akif Şanlı’ya da verilen görevler belirlendi. Akif Şanlı’ya belediyenin önemli olan birimlerinden zabıta ve itfaiye de verildi. 
YENİ BAŞKAN YARDIMCILARINA GÖREVLERİ VERİLDİ
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde, Uşak Belediyesi CHP’li Özkan Yalım’ın idaresine geçti. AK Partili Mehmet Çakın döneminde görev yapan Belediye Başkan Yardımcıları; Zeynep Ceylaner, Hikmet Kahraman, Gökhan Yalçın, Emre Kocabıyık, Meral Gülmez Saçar ve Mehmet Kurnaz’ın görev süresi de yeni dönemde son buldu. Yeni gelen Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, çalışma ekibini belirledi. Buna göre Mehmet Akif Şanlı, Halil Arslan ve Reyhan Aydın siyaseten başkan yardımcıları olarak belirlendi. Memur kadrosundan ise önceki dönem İmar Müdürü Serpil Keskin ve Serap Saruhan başkan yardımcısı oldu. 6 olan fiili başkan yardımcısı kadrosunun biri ise şu anda boşta duruyor. 
AKİF ŞANLI, İTFAİYE VE ZABITAYI ALDI
Yeni Başkan Yardımcıları arasında hangi görevi alacağı merak edilen kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Mehmet Akif Şanlı’ya; zabıta, mezarlıklar, itfaiye ve bilgi işlem müdürlüğü verildi. CHP’de bir dönem Merkez İlçe Başkanlığı yapan Halil Arslan’a; fen işleri, spor, park ve bahçe, muhtarlıklar, işletme ve iştirakler ile sosyal yardım işleri müdürlükleri bağlandı. Uşak Belediyesi’nden çevre mühendisi olarak emekli olan Reyhan Aydın da; destek hizmetler, temizlik, su ve kanalizasyon, veteriner işleri ve iklim değişikliği birimlerinden sorumlu tutuldu. 
Memur kadrosundan gelen önceki dönemi İmar Müdürü Serpil Keskin, imar ve şehircilik, yazı işleri, sivil savunma, plan proje ile emlak ve istimlak müdürlükleriyle ilgilenecek. Serpil Saruhan da; mali hizmetler, hukuk işleri, insan kaynakları ve kültürü takip edecek. Basın ve özel kalem ise direk Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’a bağlandı. 

HABER: ÇİĞDEM TURAN

Editör: Zülal Karadedeli