Yalım, “Açılan davaları vatandaş kazanıyor ve dava giderleri de belediyeye yükleniyor” dedi. 
Uşak Belediyesi’nin 2019 ve 2024 döneminde görev yapan yönetimi tarafından cephe ve sokak güzelleştirmesi çalışması yapılan İsmetpaşa Caddesi’ndeki esnafın giderlerini, belediye karşılayacak. Konuyla ilgili madde bugün Uşak Belediye Meclisi’nin gündemine eklendi. Buna göre Uşak Belediyesi’nin burada ortaya çıkan hukuki süreç ve yargılama masrafları nedeniyle alacağından vazgeçmesi öngörülüyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, 
“İsmetpaşa Caddesi’nde ön mantolamalar yapıldı. Vatandaş  bunu ödemek istemiyor ve açılan davalarda kaybettiklerimiz var. Yargı maliyetleri bize yükleniyor. Hem parayı alamıyoruz hem de yargılama süreçleri nedeniyle belediyenin bütçesi zarar görüyor” dedi.
Öte yandan söz konusu proje 2021’de başlamış ve İsmetpaşa Caddesi’ndeki binaların tek tip beyaz renge boyanması sağlanmıştı. Tabelalarda da birliktelik oluşturulmuş ve daha sonra da caddeye sokak düzenlemesi yapıldı. Sokak düzenlemesi yapılırken, zemine atılan beton tepki toplamış ve oluşan sel suları nedeniyle bu durum gerekçe gösterilmişti. O dönemde İsmetpaşa Caddesi esnafının sorularına yanıt veren dönemin ilgili Başkan Yardımcısı Emre Kocabıyık, burada her hangi bir sorunun olmayacağını ifade etmiş ve gelinen noktada caddede bu konudan kaynaklı sel oluşmuştu. 

Muhabir: ÇİĞDEM TURAN