UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Toplum yarına çalışan ve dar gelirli öğrencilere burs veren ADD’ye binanın tahsis edilmesi olumlu olarak görünürken; yeni belediye yönetiminin muhafazakarlara yönelik olumsuz tutumu toplumsal kutuplaşmayı da gözler önüne seriyor. 
31 Mart 2024’ten sonra göreve gelen Uşak Belediyesi yönetimi, geçtiğimiz günlerde Uşak İmam Hatip Mezunları Derneği’ne (UŞİMDER) tahsis edilen binanın kilidini değiştirdi ve dernek üyelerinin içeri girişine izin vermedi. İmam Hatip mezunlarını binadan bir bakıma atan Uşak Belediyesi yönetiminin aynı binayı Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi’ne tahsis edeceği ifade edildi. Uşak Belediyesi’nin söz konusu binayı ve başka uygun bir binayı ADD Uşak Şubesi’ne tahsis etmesi gündeme geldi. Uşak Belediyesi yönetiminin bu duruma sıcak baktığı ve konuyla ilgili dernek yöneticilerinin de görüşünün alındığı aktarıldı. 
ADD, UŞAK’TA YILLARDIR KENDİ İMKANLARIYLA AYAKTA KALDI
Atatürkçü Düşünce Derneği, yıllardır Uşak’ta kendi imkanlarıyla ayakta kalmaya çalışan bir dernek özelliği ortaya koydu. ADD’nin Aybey ve Işık Mahallesi gibi eski mahallelerde ödev ve etüt merkezleri de bulunuyor. İhtiyaç sahibi çocuklara yardımcı olan ADD’nin elde ettiği gelirler, dernek üyelerinden toplanan paralar ve dernek adına yapılan gecelerin gelirleriyle sağlanıyor. Bu bakımdan toplum yararına çalışan bir derneğe binanın tahsis edilmesi, amacın hasıl olacağını ortaya koyuyor. 
BELEDİYE YÖNETİMİNİN UŞİMDER’E KARŞI TUTUMU ÇOK YANLIŞ
ADD gibi toplum yararına çalışan bir kuruma bina tahsis eden Uşak Belediyesi yönetimi, aynı anlayışı İmam Hatip mezunlarına göstermedi. Aldıkları oy oranına göre toplumun her kesimine hitap etmesi beklenen Uşak Belediyesi yönetiminin söz konusu tutumu, dar bir zihniyete sıkışıldığını da ortaya koyuyor. Daha önceki belediye yönetimlerinin AK Partili olduğu için ADD gibi kurumlara mesafe koyması ne kadar yanlışsa, şu andaki CHP’li yönetimin de muhafazakar kesimlere yönelik tutumu bir kadar yanlış olarak dikkat çekiyor. Gelişmeler, siyasetin toplumu kutuplaştırdığını da ortaya koyuyor. 

Muhabir: ALİ ARASLI