Uşak Üniversitesinin "Deneyap Teknoloji Atölyeleri Eğitimde Fark Yaratacak Yenilikçi Eğitmenlerini Arıyor!" başlığı ile paylaştığı duyuruda; 28 Aralık son başvuru tarihi olan Dene Yap Atölyelerinin Siber Güvenlik eğitmenleri aradığını bildirdi. 

Yüz yüze mülakatların atölyede gerçekleşeceğinin altı çizilen duyuruda; adayların bulunduğu il için başvuru yapması gerektiği vurgulandı. 

Siber Güvenlik eğitim sürecinin online olarak gerçekleşeceğini bildiren duyuruda; başvuru yapmak için son günün 28 Aralık olduğunun vurgusu yapıldı.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Nedir?

Türkiye'nin gelişimine öncülük edecek olan Milli Teknoloji Hamlesini gerçekleştirecek nesillerin yetiştirilmesi amacıyla kurulduğu bildirilen atölyelerin öğretim programı uzman eğitmen kadrosu tarafından hazırlandığı bildirildi. Geleceğin Teknoloji Yıldızları'nın gelişimini destekleyerek insanlık ve Türkiye adına teknolojik yeniliklerle başarılı ürünler ortaya koyma amacını taşıdığı bildirildi.

Türkiye gelişimine yüksek katkı sağlayabilecek yetenekli öğrencilerin ülke genelinde tespit edilmesi ve bu öğrencilerin gelişimleri için gerekli desteklerin sağlanması amacıyla kurulduğu belirtilen atölyelerin; gençlerin takım çalışması, yenilikçi düşünce ve proje geliştirme odaklı eğitim programları ile daha üretken olmaları hedeflendiği belirtildi.

Hangi Dersler Var?

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde ortaokul ve lise olmak üzere iki farklı düzeyde eğitimler verildiği bildirilerek; 36 aylık eğitim programına dahil olmaya hak kazanan öğrenciler;

-Tasarım ve Üretim

-Robotik ve Kodlama

-Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti

-İleri Robotik

-Siber Güvenlik

-Enerji Teknolojileri

-Havacılık ve Uzay Teknolojileri

-Yazılım Teknolojileri

-Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji

-Mobil Uygulama

-Yapay Zekâ

 olmak üzere on bir farklı alanda ücretsiz teknoloji eğitimleri aldığı bildirildi. -HABER MERKEZİ

Editör: Duygu Bekmezci