UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü dolayısı ile Uşak'ta bulunan kurum ve kuruluşlar ytirilen hayatlar için anma programları düzenliyor. 

6 Şubat'ta üst üste yaşanan 7 üzeri 2 deprem dolayısı ile  53 bin 537 kişi yaşamını yitirdi, 107 bin 213 kişi de yaralandı. ,Dünyanın gündemine oturan asrın felaketi olarak nitelendirilen depremler nedeni ile  ülkemize her ülkeden arama kurtarma çalışmaları için gelen bir çok ekip oldu. Ülkeler tarafından arama kurtarma çalışmalarına katılmaları için görevlendirilen bir çok personel, gönüllü ve arama kurtarma eğitimli hayvanların; sarf ettiği çaba, gösterdiği kayda değer emek için bir kez daha teşekkürlerimizi sunmak ve yitirilen hayatları anmak amacı ile Uşak'ta düzenlenecek olan programlar şu şekilde;

Deprem saati olan 04.00'da Uşak İl AFAD müdürlüğünde anma programı ve basın açıklaması ile başlayacak olan proramların da; sabah namazının ardından; 07.20'da Yücetepe Cami'nde Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua edileceği kaydedildi. Anma Programına 12:30'da Tiritoğlu parkında düzenlenecek olan 6 Şubat Depremleri Fotoğraf Sergisi açılışı ile devam edileceği kaydedildi. Son olarak ise; Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi-Mustafa Kemal Paşa Amfisi'nde saat 14:00'da 6 Şubat Deprem Panel'i düzenleneceği belirtildi.

KAHRAMANMARAŞ DEPREMLERİ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ PROGRAMI;


04.00 – İl AFAD Merkezi’nde anma programı ve basın açıklaması 
    (İl AFAD Müdürlüğü)
07.20 – Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua
    (Yücetepe Camii)
12.30 – 6 Şubat Depremleri Fotoğraf Sergisi açılışı
    (Tiritoğlu Parkı)
14.00 – 6 Şubat Depremi Paneli
    (Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi-Mustafa Kemal Paşa Amfisi)- HABER MERKEZİ

Editör: Duygu Bekmezci