İzci liderleri Tecelli Himmet Çelik, Muhammed Gündüz ve Cuma Ali Tosun'un önderliğinde gerçekleşen kampta, çocuklar doğayla iç içe vakit geçirmenin keyfini çıkardı.
Kamp programı boyunca çocuklar, izcilik becerilerini geliştirmek için çeşitli eğitimlere katıldı. İlk yardım, çadır kurma, ateş yakma ve çevre bilinci gibi konularda bilgi edinen çocuklar, bu becerilerini uygulama imkanı da buldu.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 15.11.01 (1)
Etkinlikte ayrıca, doğa yürüyüşleri, sportif faaliyetler ve kamp ateşi gibi keyifli aktiviteler de yer aldı. Birlikte oyunlar oynayan ve şarkılar söyleyen çocuklar, unutulmaz bir kamp deneyimi yaşadı.
Uşak İl Müftülüğü İzcilik Kulübü Lideri Tecelli Himmet Çelik, yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerin çocukların sosyalleşmesi, doğayla iç içe olması ve izcilik becerilerini geliştirmesi açısından önemli olduğunu belirtti. İzci Lideri, kampın her yıl geleneksel hale getirileceğini ve katılımın her geçen yıl arttığını da sözlerine ekledi.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 15.10.59
Kütahya’nın Simav İlçesinde İmam Hatip olarak görev yapmakta olan İzci Lideri Cuma Ali Tosun da yardım için Uşak’a geldi.  Diyanet İşleri Başkanlığı ve İzcilik Federasyonu arasında imzalanan protokol doğrultusunda yaklaşık 2 yıldır bu gibi etkinliklerin yapıldığını söyleyen Tosun İzcilik faaliyetlerinin 7-11 , 11-14 ve 15-18 yaş grupları olmak üzere 3 kategoride düzenlendiğini belirtti. Tosun “ Biz erkek görevliler olarak erkek çocuklarımızla ilgileniyoruz. İzcilik faaliyeti 7 yaşından 70 yaşına kadar devam eden bir faaliyettir çünkü izcilik tamamen gönüllük esasına dayanmaktadır. Buradaki hiçbir kardeşimiz zorla gelmedi, hiçbir dayatmamız yoktur hepsi gönüllü olarak geliyor. Bizler aynı zamanda din görevlisiyiz, çocuklarımıza gönüllü olarak hizmet etmeye çalışıyoruz.” Şeklide konuştu. 
Kampta çocuklar doğada birlikte yaşamayı ve iş bölümü yapmayı deneyimlerken özellikle ateş faaliyeti kapsamında düzenlenen oyunlarla eğlenceli anlar yaşadılar. 
 

Muhabir: HALİL ASLAN