Türkiye ile Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirmesi II Hibe Programı kapsamında Uşak Belediyesi ile Finlandiya’nın Paimio şehri eşleşti. İki şehrin birlikte yürüteceği “Sürdürülebilir Gelecek İçin İş Birliği: Ortaklıklar Yoluyla Tekstil Sektörünün Yeşil Dönüşümünü Hızlandırmak” isimli projenin açılış toplantısı düzenlendi. Uşak'ta gerçekleşen toplantıya; Finlandiya Büyükelçisi Sayın Pirkko Mirjami Hamalainen, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Sayın Bülent Özcan ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sayın Dr. Hayri Baraçlı katıldı. Özcan, Hamalainen ve Baraçlı Vali Turan Ergün'ü ziyaret etti.


Ardından Vali Ergün, projenin açılış toplantısına katılım sağlayan heyetle birlikte Organize Sanayi Bölgesinde bir saha ziyareti gerçekleştirerek fabrikalarda incelemelerde bulundu.
Vali Ergün, Finlandiya Büyükelçisi Sayın Pirkko Mirjami Hamalainen ve beraberindeki heyetle Uşak Belediye Başkanlığına  ait Dokurevi’ni ziyaret etti. - Kaynak; Uşak Valiliği 
-Uşak Haber


 

Editör: Duygu Bekmezci