Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenenen  “Vatan ve Kahramanlık buluşmaları” kapsamında Uşak'ın  en eski ve köklü liselerinden biri olan Uşak Anadolu Lisesi öğrencileri ile Türkiye Harp Malulleri Şehit Dul ve Yetimleri Uşak Şubesi yönetiminde bulunan gaziler bir araya geldi. Yönetim Başkanı Gazi Kemal Cengiz ve Gazi Himmet Güler vatan millet sevgisi ve fedakarlıklar hakkında konuşup, terörle mücadele anılarını paylaşırken öğrencilerle duygusal anlar yaşadı.

Gazi Cengiz, gaziliğin verdiği onurla genç nesillerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, ‘’Bize gazilik unvanı nasip oldu ama vatanımız için her zaman kanımızın son damlasına kadar mücadeleye hazırız ’’dedi.

Gaziler konuşma sonunda sözü gençlere bırakarak kendilerine yöneltilen soruları cevapladı.

Daha sonra Uşak Lisesi Okul Müdürü  Dönmez yaptığı konuşmada “ Bu ülke, sizden özellikle askeri ve savunma sanayisini daha iyi noktalara getirmenizi istiyor. Kendinizi hâlihazırda var olan Dronlar, İhalar ve Sihalar üzerine geliştirip daha da iyisini yapabilirsiniz” dedi.

Program sonunda Uşak Anadolu Lisesi Müdürü Dönmez, gazilere plaket takdiminde bulundu.

Programa Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Biriminden Sorumlu Şube Müdürü İbrahim Karadedeli ve Sosyal Çalışmacı Nermin Esra Özkır katıldı.

Program öğrencilerin alkışları ile sona erdi.

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli