Konuya ilgili gazetemize şikayette bulunan bir vatandaş şu ifadeleri kullandı; “ Bu tırlar, kamyonlar uzun zamandır buradan geçiyorlar hem de aşırı yüklü bir vaziyette geçiyorlar. Günlük en az 5 araç geçiyor bazı günler bu 50’yi 60’ı buluyor. Burada çocuk parkımız var, akşam olduğu zaman burada 30-40 çocuğumuz vakit geçiriyor, korkuyoruz. Bu araçlar aynı zamanda Kaşbelen Köyü İlkokulunun da önünden de geçiyor. Çok tehlike arz ediyorlar kötüyü düşünmek istemiyorum ama burada her an bir çocuğumuz kamyonun altında kalabilir. Biz bu kamyonların köyümüzün içinden, yanından, solundan geçmesini istemiyoruz”

Bir başka vatandaş ise kamyon ve tırların devamlı evinin yanından geçmesi nedeniyle evinin duvarında çatlaklar oluştuğunu söyleyerek buna bir an önce bir çözüm bulunmasını istedi.

Diğer bir vatandaş ise “Sabahın erken saatlerinde başlıyor, akşama kadar sürüyor, köy müyüz? Şantiye alanı mıyız? belli değil, biz bundan son derece rahatsızız” şeklinde konuştu.

Başka bir köy sakini de konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Köyümüzün çevresindeki madenlerden malzeme çeken kamyon ve tırlar için alternatif güzergahlar olmasına rağmen sırf daha yakın diye insan hayatı hiçe sayılıyor. İlla birinin canından olması mı gerekiyor, illa kamyonların önüne dikilmemiz mi gerekiyor? Bizim huzurumuzu bozmaya hiç kimsenin hakkı yok. Birileri para kazanıyor, gürültüsü, tozu, stresi bize kalıyor. Allah’tan bu reva mı? Yetkililerden bir an önce bu kamyonları köyümüzün başından almasını istiyorum” dedi.

HABER / BAYRAM ALİ KELEŞ