UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Bu kapsamda Uşak Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Prof. Dr. Talat Koçyiğit Cami'sinde  "Anneler Günü Programı" düzenledi. Yeni Hıdırellez şenlikleri kapsamında 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik etkinler tertip edilirken “01-07 Mayıs Karayolu ve Güvenliği Haftası” münasebetiyle Uşak Hilaliye 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerine trafik kuralları ve bu trafik kurallarının önemi drama ile öğretildi.
ANNELER GÜNÜNE ÖZEL ETKİNLİK

Whatsapp Image 2024 05 11 At 10.07.34 (1)
Uşak Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Prof. Dr. Talat Koçyiğit Cami'sinde  "Anneler Günü Programı" düzenledi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program  sohbet ve ilahilerle devam etti. Program Filistin'de katledilen Müslümanlar, ahirete irtihal eden anneler başta olmak üzere tüm Müslümanlar için okunan hatimlerin duası ile sona erdi.  Konu hakkında Uşak il Müftülüğü’nün resmi sosyal medya hesabından paylaşım yapıldı, paylaşımında şu ifadeler kullandı: “Programda emeği geçen hocalarımıza ve katılım sağlayan tüm hanımlara teşekkür ederiz. Tüm annelerimizin gününü tebrik eder bir kez daha Efendimizin hadisini hatırlatmak isteriz: "Cennet annelerin ayakları altındadır."
MİNİKLER HIDIRELLEZ’İ KUTLADI

Whatsapp Image 2024 05 11 At 10.07.34 (2)
Uşak Müftülüğüne bağlı Kur'an Kurslarının 4-6 yaş sınıfı öğrencileri Hıdırellez Şenlikleri kapsamında etkinlikler düzenledi. Kurs bahçelerinde yapılan programlarda eğitsel oyunlar oynayıp piknik yapan öğnerciler gönüllerince eğlendi. Şenlikler hep birlikte duaya açılan minik eller ve dillerde "Amin" nidalarıyla sona erdi. Müftülük şenliklerde emeği geçen hocalara, öğrencilere ve velilere teşekkür etti.
ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Whatsapp Image 2024 05 11 At 10.07.34
Geçen hafta ayrıca Uşak İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Uşak Şubesi Arama Kurtarma Ekibi  personeline AFAD tarafından Arama Kurtarma Eğitimlerinin birinci aşaması olan İlk Yardım Farkındalık Eğitimi verildi. 
 

Kaynak: AA