Bu hafta Uşak Özdilek sinemada vizyonda olan filmler şu şekilde;

1- Zaferin Rengi

Dram ve Tarih konulu bu filmin süresi, 157 dakika.  Gonca Vuslateri, Birce Akalay, Nejat İşler, Yiğit Özşener, Timuçin Esen, Kubilay Aka, Gülper Özdemir'in oyunadığı Zeferin Rengi filminde;  1918 - 1923 döneminin işgal altındaki İstanbul’unda, düşman kuvvetlerine karşı örgütlenerek Anadolu’da başlatılan eşsiz bir direniş, ve Cumhuriyet tarihinin en büyük spor başarılarından biri olarak kabul edilen General Harington Kupası efsanesinin etrafında dönen bir hikaye anlatılmakta. 

2-Kral Şakir: Devler Uyandı

Animasyon türü bu filmin süresi, 85 dakika. Haluk Can Dizdaroğlu ve Berk Tokay'ın yönettiği bu animasyon filminde; Ünlü bir teknoloji firması, elektronik cihazların mobil hale gelip, yapay zeka ile hareket edebildikleri bir sistem geliştirdiği, Şakir ve ailesi de bu firmanın yaptığı ürünlere hayranlık beslediği anlatılmakta. Fakat Şirket’in sahibi Harun adındaki yatırımcı, geçmişte Şakir’in babaannesi olan arkeolog Seniha'nın önderliğinde keşif gezileri düzenlemiş ve tarihler öncesine ait bir taşı ortaya çıkarması ile bu taşın içine hapsolmuş, kötü savaşçı ise, yüzyıllardır kilitli kaldığı bu taştan dışarı çıkar ve Harun’un içine girmesi ile olaylar başlar. Harun, yarattığı teknolojik orduyu dünyayı ele geçirmek üzere harekete geçirecek, Şakir ve ailesi ise, hem kayıp olan babaanne Seniha'yı bulmaya çalışacak, hem de dünyayı kötü niyetli savaşçıdan korumaya çalışacaklardır. 

3-Madame Web

Aksiyon, Macera ve Bilim Kurgu türündeki bu filmin süresi, 116 dakika. Dakota Johnson, Sydney Sweeney, Isabela Merced oynadığı bu filmde; paramedik olarak çalışırken gelecekte olacakları görmeye başlayan Cassandra Webb'in, ilerleyen dönemde örümcek güçleriyle farklı süper kahramanlara evrilecek üç genç kadını, hayatlarını tehdit eden bir tehlikeden korumaya çalışmasını anlatıyor. 

4- Lohusa

Komedi türündeki bu film; 118 dakika.  Gupse Özay, Onur Gürçay ve Hazal Türesan'ın oynadığı bu filmde; Doğumdan sonraki 40 gün ve lohusa depresyonu konu ediliyor. Hamilelik sürecinde, doğum sonrasındaki hayatın getireceği değişikliklere aldırmayan Burcu, lohusa depresyonuyla tanışmayacağına inanıyor. Fakat hiç de düşündüğü gibi olmuyor. 

5-Hatıran Yeter

Dram ve aşk türüdeki bu filmin süresi, 138 dakika. Belçim Bilgin, Ferit Aktuğ, Burak Sevinç, Aytaç Şaşmaz ve Sümeyye Aydoğan'ın oynadığı bu filmde; menenjit hastalığı nedeniyle işitme yetisini kaybeden Baha'nın aşk hayatını konu almakta. Yaşıtlarından çok daha zorlu ve yalnız bir çocukluk geçiren Baha’nın hayatı, kendisi gibi sağır ve dilsiz olan Leyla’yla tanışmasıyla değişir. İki genç birbirine âşık olur. Ancak mutluluklarının önüne büyük engeller çıkacak, Baha’nın bu aşkın meyvesi olan kızı Yeşim’e kavuşabilmek için büyük mücadeleler vermesi gerekecektir...

6-Efsane

Komedi türündeki bu filmin süresi, 105 dakika. Ahmet Kural, Şinasi Yurtsever ve Cengiz Bozkurt'u oynadığı bu filmde; ailedaki yoğurt sırrını almak için yarışan kişiler konu alınmakta. Çorum’da yaşayan Sadık ve ailesi binlerce yıllık aile geleneği olarak yoğurtçuluk yapmakta, yoğurtlarının lezzeti ve şifasıyla bilinmektedirler. Bu efsane yoğurdun sırrı ise ailenin en büyüğü olan Dede tarafından saklanmakta ve yoğurtları o yapmaktadır. Ancak bir yaz günü dedenin evinin çatısına kar yağması her şeyi değiştirir. Efsaneye göre sırra sahip olanın çatısına yaz günü kar yağarsa o sır başkasına aktarılmalı, aileden başka birine el verilmelidir. Eğer verilmezse, ailenin başına büyük felaketler gelecek ve helak olacaklardır. Bir an önce el verilmesi için Yoğurtçuoğlu ailesinin tüm fertleri bir araya gelmelidir. Buna Sadık’ın İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle görüşmeyen ikiz kardeşi Özgür’de dahildir. İkiz kardeşler Sadık ve Özgür binlerce yıldır nesilden nesile aktarılan efsane yoğurdun sırrını Dede’lerinden alabilmek için amansız bir mücadeleye girişeceklerdir.

7-Kolpaçino 4 4'lük

Komedi türündeki bu filmin süresi, 95 dakika. Şafak Sezer, Aydemir Akbaş ve Serkan Şengül'ün oynadığı bu filmde; Özgür ve Sabri aralarındaki husumete son verebilmek ve hesaplaşabilmek için bir mekanda toplanması ile gelişen olaylar zinciri anlatılmakta. Tayfun nişanlanmadan son bir kumar gecesi organize eder . Özgür’ü de bu özel gecede kendisine eşlik etmesi için davet eder. Vural ve adamlarının mekâna gelmesi işleri değiştirir.

8 -Rafadan Tayfa 4: Hayrimatör

Animasyon türündeki bu filmin süresi; 92 dakika. İsmail Fidan'ın yönettiği bu animasyon filminde; Hayri'nin yaptığı robotu ele geçirmek isteyen kötüler ile savaşı anlatılmakta. Ajan ve adamları tarafından kontrolden çıkarılmış olan Hayrimatör’ü kurtarmak için bir araya gelecektir.Uzaya çıkan en genç insan olan Hayri, oldukça meşhur olmuş; üstün zekâlı öğrencilerin alındığı bir bilim teknik okuluna kabul edilmiştir. Artık mahallede çok az vakit geçiriyor, vaktinin çoğunu kendi tabiri ile “Yüz Yılın İcadı” olan dev robot Hayrimatör’e harcıyordur.  Hayri, bir mühendislik harikası olarak tasarladığı halde Hayrimatör’ü çalıştıracak güç kaynağını bir türlü elde edememiştir. Hayri, uzaylı kahramanımız Zobi’nin desteğiyle Hayrimatör'ü çalıştırmayı başarır; ancak kötüler icadın peşine düşer. 

9 -Kardeş Takımı

Aile ve Komedi türündeki bu filmin süresi, 94 dakika. Fırat Albayram ve Ceyda Kasabalı'nın oynadığı bu filmde;  4 kardeş Deniz, Derya, Ali ve Yaz; anne babalarının aslında birer gizli ajan olduklarını öğrenmesi ve kaçırılmaları ile olaylar zinciri başlar. nne babaları, olağanüstü teknolojilerin korunduğu TeknoStar için çalışmaktadırlar ancak bu teknolojileri ele geçirmek isteyen kötü güçler tarafından kaçırılmışlardır. TeknoStar, Dünya’nın geleceğine yön veren yüzlerce teknolojik icat ve yazılımın saklandığı önemli bir merkezdir. Evlerindeki gizli bir bölmede saklanan süper bilgisayar TA-OZ 4000 nam-ı diğer TAKOZ’un da yardımlarıyla hem anne ve babalarını hem de Dünya’nın geleceğini kurtarmak için maceraya atılan 4 kardeş; bu zorlu yolculukta gerçek bir Kardeş Takımı’na dönüşecekler. 

10 -Hannas 2

Korku türündeki bu filmin süresi, 79 dakika. Tayfun Sav, Ali Oğuz Şenol ve Sibel Ecenur Öztürk'ün oynadığı bu filmde; Ali ve Jale birbirlerini çok sevmelerine rağmen Jale’ nin ailesinin evlenmelerine bir türlü müsaade etmemesi ile başlayan olay zincirini anlatır. dığını düşünerek birlikte yeni bir şehire yerleşmeye karar verirler. Ali, yaşayabilecekleri başka bir yer ayarlayana kadar iş yerinden arkadaşı olan Semra’dan, birkaç günlüğüne kalabilecekleri yer konusunda yardım ister. Semra İzmit’te akrabası olduğunu ve büyük bir evde yalnız yaşadığını söyleyerek orada istedikleri kadar kalabileceklerini söyler. İkilimiz, Semra’nın akrabası olan Mustafa’nın evine doğru yola çıkarlar.Gerçekten büyük ama izbe bir yerde olan eve geldiklerinde Mustafa, çiftimizi oldukça misafirperver ve samimi karşılar.Ali ve Jale ilk başlarda her şeyin yolunda gittiğini düşünse de ormanda yürüyüş yaptıkları bir gün Şener ile karşılaşırlar.Tuhaf bir adam olan Şener den ikilimiz oldukça etkilenir. Mustafa’yı tanıdığını söyleyen bu adamı Ali, Mustafa’ya sorduğunda Mustafa onu tanımadığını söyler. Git gide ilginç olmaya başlayan hikâyemiz bu evde gerçekleşmeye başlayan paranormal olaylar ile birlikte ikilimize tehlikeli ve korku dolu anlar yaşatmaya başlar. 

Filmlere bilet almak için Özdilek Cinetime'a gidebilir yada https://www.cinetime.com.tr/tr/vizyondakiler/cinetime-ozdilek-usak sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ