UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Seramik Sanayi Anonim Şirketinin 2023 yılına ait genel kurul toplantısı 01.07.2024 tarihinde saat 09:00’da şirket merkezi olarak belirtilen adreste Bakanlık Temsilci Özgür Özden gözetiminde yapıldı.
Ancak genel kurul toplantısı yaşanan olaylalar neticesinde ileri bir tarihe ertelendi. Konuya ilişkin hazırlanan tutanakta şu ifadelere yer verildi: “ Hazır bulunanlar listesi yönetim kurulu tarafından şirket internet hatlarında yaşanan sorundan dolayı merkezi kayıt kuruluşu (MKK) sistemie giriş yapılamadığından pay sahipleri çizelgesi alınamadığından hazırlanamadığı yönetim kurulunca beyan edilmişti. Bakanlık temsilcisi hazır bulunanlar listesinin yönetim kurulu tarafından fiziki ortamda düzenlenmesini belirtmiştir ancak genel kurul salonunda çıkan olaylardan dolayı toplantı başkanlığı oluşturulamamış olup, MKK’nın yayıncısının cihazlarının zarar görmesi ve ortaklar arasında fiziki müdahalelerin olması nedeniyle toplantının anonim şirketlerin genel kurul toplantılarının usul ve esasları ile bu toplantılarda bulunacak bakanlık temsilcileri hakkında yönetmeliğinin 28. Maddesinin 5. Fıkrası kapsamında toplantının tehir edilmesini uygun olacağı değerlendirildiğinden toplantı tehir edilmiştir.”

Whatsapp Image 2024 07 02 At 16.04.20
Genel kurul toplantısına katıldığını iddia eden Burak Bayram Yaman isimli bir şahıssın konuya ilişkin iddialarının yer aldığı paylaşımı şu şekilde: “Bugün Uşak Seramik genel kurul toplantısına katıldım. Fabrikanın nizamiye kapısında kimlik ve vekaletname kontrolü yapıldıktan sonra, şirketin MKK’dan almış olduğu pay defterinden pay sahibi olduğumuzun tespiti ile salona alındık. Mevcut yönetim, pay sahipliği bakımından azınlığa düştüğünü anlayarak yönetim hakimiyetini kaybedeceği ve azledileceği endişesiyle önce "internet bağlantısında problem yaşandığını" bahane etti. Daha sonra, genel kurulu sürdürme taleplerimizin Ticaret Bakanlığı Temsilcisi tarafından haklı bulunması ve genel kurul toplantısının sürdürülmesi kararının ardından, yönetim tarafından bu iş için getirilen kişilerce yatırımcılar darp edildi. Ardından, bu durumu gerekçe göstererek güvenlik nedeniyle genel kurul toplantısını ertelediler.”
 

Muhabir: HALİL ASLAN