Uşak İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz konuya ilişkin yaptığı konuşmada çiftçi nüfusunun yaşlandığına dikkat çekti. Bunun önüne geçmek için gençlerin tarıma olan ilgilerini artırmak gerektiğini vurgulayan Yılmaz “Bu doğrultuda hem sektörümüz hem de gençler için yol haritası niteliğinde olan fuarımızı önemsiyor ve destekliyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2023-09-19 at 10.46.49

ÜRÜNLERİN TANITILMASI İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Uşak İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Asım Küçükakın da fuarın yetiştiriciler, çiftçiler, üreticiler başta olmak üzere tüm şehir için büyük bir şans olduğunu vurguladı. Asım; “Bu fuar sayesinde yeni teknolojiyi, traktör, yem ve zirai aletleri yerinde görme, kıyaslama imkanına sahip oluyoruz. Aynı zamanda yerel satıcılar da ürünlerini tanıtma fırsatı buluyor. Bu, sektörümüz için büyük bir avantaj” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023-09-19 at 10.46.49 (1)

ÇİTFÇİLER FUARI TAKİP ETMELİ

Hayvancılık Kooperatifleri Uşak Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Özdemir ise üreticilerin fuarda tarımla ilgili bütün ekipmanları, yeni teknolojileri ve bilgileri yerinde görme, bilgilenme imkanına sahip olacaklarını aynı zamanda tarımla ilgili bütün ekipmanları, dışarıdan daha makul fiyata temin edebileceklerini söyledi. Özdemir, Uşak 8. Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın her sene olduğu gibi bu yıl da verimli geçeceğine inandığını belirterek “Tarım ve hayvancılık sektöründen maksimum verim elde edebilmek için çiftçiler fuarları takip etmeli, hem üreticiler hem de sektör temsilcileri fuarda yerlerini almalı. Herkesi fuara bekliyoruz” dedi.

BİR ÇOK FIRSAT VE AVANTAJ SUNULUYOR

Uşak Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Aydoğan da konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Bu fuar çiftçimiz, üreticimiz ve şehrimiz için çok değerli. Fuarlara katılmak, rekabetin yoğun olduğu sektörümüzde üreticimize birçok fırsat ve avantaj sunuyor. Yeni ürün ve teknolojileri şehrimizde görme imkanımız oluyor. Üretici yeni tarımsal makinalardan tarlasında kullandığı tarımsal ilaçlara kadar her şeyi bu fuar sayesinde yakından takip ediyor. Dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da fuarımızı destekliyoruz”

HABER / HALİL ASLAN