Uşak Üniversitesi tarafından yapılan habere göre; Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ev sahipliğinde 25-26 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirilen konferansa Uşak Üniversitesinden Rektör Yardımcısı ve Uşak Üniversitesi Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Kenan Taş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Birgin, İİBF Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Taş ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Fulya Akyıldız katıldığı belirtildi.

Türkiye’den birçok üniversiteden ve dünyanın farklı noktalarından akademisyenlerin katıldığı 2024 YÖKAK Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon konferansına; TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Naci Bostancı, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ve YÖK Başkanı Erol Özvar’ın açılış konuşmalarıyla başladığı kaydedildi.

Ana teması, “Yükseköğretimde Kalitenin İçselleştirilmesi ve İyileştirilmesi” olduğu bildirilen konferansın amacının, yükseköğretimde kalite güvencesi alanındaki bilimsel gelişmeleri, yenilikleri, deneyimleri ve farklı bakış açılarını bir araya getirmek olduğu vurgulandı. Konferansta, kalite güvencesi alanında geçekleşen bilimsel paylaşımlar ve alandan güncel konuların tartışıldığı panellerin yanı sıra ulusal ve uluslararası düzeyde kalite güvencesi ajansları, akreditasyon kuruluşları ve yükseköğretim kurumları gibi paydaşlar arasında etkileşim fırsatı da sunulduğu belirtildi.

Kaynak: UŞAK ÜNİVERSİTESİ