UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’ün başkanlığında Öz Merkez İl Gelen Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda söz alan Gönen, Uşak Üniversitesinin son 5-6 yıldır artık nicelikten çok niteliğe önem verdiğini söyledi.

Whatsapp Image 2024 04 18 At 11.29.47

Gönen konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “ Malumunuz Üniversitemiz 25 binlik öğrenci nüfusu bin 500’e yakın personel sayısıyla ortalama bir ilçe büyüklüğüne sahibiz, 18 yaşına gelmiş bir kurumuz, 2006 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesinden ayrıldık. İlk yıllarda öncelikle nicel olarak büyümeye çalıştık, yatay büyüdük, bundan kastımız öğrenci sayılarımızı artırmaya çalıştık, fakülte sayılarımızı, bölüm sayılarımızı artırdık. Son 5-6 yıldır vizyon değişti önceden temel göstergeler öğrenci sayısının artmasıydı şimdi artık niteliğe bakılıyor. Başka YÖKAK’ın katile belgesi olmak üzere çeşitli kurumlardan akreditasyon belgelerimizi almaya çalışıyoruz. Bunun dışında İSO 9001 başta olmak üzere çeşitli sertifikaları edindik ve uluslararası  derecelendirme kuruluşlarındaki sıralamamızı yükseltmeye çalışıyoruz. “

Uşak Üniversitesinin hedeflediği başarıyı tek başına kendi personeli ve yönetimi ile elde edemeyeceğini savunan Gönen mecliste yer alan katılımcılara şu şekilde seslendi; “Bugüne kadar olduğu gibi bugün ve gelecekte de şehrimizin ki önemli dinamikleri burada aramızda sizlerin katkıları destekleri olmuştur, bundan sonra da desteklerinizin devam edeceğine inanıyorum.  Koordinasyon toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum, teşekkür ederim.”

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli