Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezinin, Avrupa Birliği Acil Sağlık Ekibi (European Union rescEU Emergency Medical Team – EMT) personelinin kıyafet ve teçhizat tasarımı için sunduğu sunumlar, ön çalışmalar ve görüşmeler sonucunda kıyafetlerin tasarımı için Uşak Üniversitesi ile iş birliği anlaşması yapıldı.
RESCEU EMT EKİPLERİ UŞAK ÜNİVERSİTESİNİN TASARLADIĞI KIYAFETLERİ GİYECEK

Whatsapp Image 2024 05 23 At 16.09.21
Avrupa Birliği Komisyonu, afetlere müdahale yeteneğini geliştirmek amacıyla Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Portekiz, Romanya ve Türkiye'nin bulunduğu çalışma grubuna 106,2 milyon Avro tahsis ederek yeni Acil Sağlık Ekibi (rescEU EMT) kurma kararı aldı. Projenin ana hedefi, büyük ölçekli doğal tehlikelerden veya insan kaynaklı felaketlerden etkilenen nüfusa acil tıbbi desteği artırmak olarak açıklandı. Bu kapsamda, üç Tip 2 Acil Sağlık Ekibi (EMT2) ve 17 uzman bakım ekibinin bulunması planlandı. Avrupa'nın en büyük ve dünya çapında en önemli ekiplerinden biri olmayı hedeflemekte olan yeni rescEU EMT ekiplerinin kıyafetlerine Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezi imza atacak.
TASARIMLAR, RESCEU EMT EKİPLERİNİN SAHADAKİ YÜZÜ OLACAK 

Whatsapp Image 2024 05 23 At 16.09.23
Bu önemli uluslararası kurumun kıyafet ve teçhizatları için DTS Tasarım Merkezi tarafından yapılan sunumlar beğenildi ve tasarımların hazırlanması için anlaşmaya varıldı. RescEU EMT ekibinin renklerinden temasına kadar tüm tasarım detayları ve ürün geliştirmeleri DTS Tasarım Merkezi tarafından gerçekleştirilecek. DTS Tasarım Merkezi’nin tasarımcı ve mühendislerinden oluşan ekibi, rescEU EMT için sahada avantaj sağlayacak, afete müdahaleleri kolaylaştıracak ve koruyucu olacak fonksiyonel tasarımlar hazırlayacak. Bu tasarımlar, rescEU EMT ekiplerinin sahadaki yüzü olacak ve kurumu uluslararası platformlarda başarıyla temsil edecek.
“UŞAK ÜNİVERSİTESİ DTS TASARIM MERKEZİNİN ULUSLARARASI ALANDA TANINIRLIĞINI VE PRESTİJİNİ ARTIRACAK”

Whatsapp Image 2024 05 23 At 16.09.22 (1)
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş yaptığı açıklamada bu önemli iş birliğinin, Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezinin uluslararası alanda tanınırlığını ve prestijini artırarak, Türkiye'nin tasarım ve inovasyon gücünü göstermesi açısından büyük bir adım olduğunu vurguladı.
 ‘Adı Bir Şehir, Hedefi Dünya’ sloganıyla yola çıktıklarını ve yaptıkları çalışmalarla bunun sadece slogan olmadığını kanıtladıklarını ifade eden Rektör Savaş, DTS Tasarım Merkezini ve tüm emeği geçenleri tebrik etti.

Whatsapp Image 2024 05 23 At 16.09.21 (2)
 

Kaynak: UŞAK ÜNİVERSİTESİ