Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ile Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma tarafından imzalanan protokol, beş yıl boyunca geçerli olacağı, protokol doğrultusunda iki üniversite arasında akademik personel ve öğrenci değişimlerini sağlanacağı, protokol kapsamında öğretim üyesi değişimi, akademik çalışma için öğrenci değişimi, temel bilimsel araştırmaları yürütmek üzere öğrenci ve doktora sonrası araştırmacı değişimi yapılacağı belirtildi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Ekrem Savaş üniversiteler arası ortaklaşa yapılan çalışmaların çok kıymetli olduğunu ifade ederek bu gibi protokoller ile öğrencilerin kendilerini daha fazla geliştirme fırsatı yakaladıklarını belirtti. Misafirperverliğinden ötürü Rektör Alma’ya teşekkür eden Rektör Savaş protokolün hayırlı olmasını diledi.

Rektör Alma ise protokolün her iki üniversite için de hayırlara vesile olmasını temenni ederek bu tarz iş birliği protokollerinin personelin ve öğrencilerin bakış açılarını geliştirmelerine olanak sağladığını belirtti.

Protokol, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi. -UÜ