Senato adına açıklamayı Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenen Taş yaptı. Prof. Taş konuşmasında Uşak Üniversitesini ve YÖK’ü atamalarda keyfi kriter üretmekle suçlayan Karaoba’nın üniversite kavramı ve üniversitelerinin işleyişi hakkında bilgisi olmadığını iddia etti. Prof. Taş; “Her üniversitede olduğu gibi üniversitemizde de kendine özgü yükseltme ve atanma kriterleri vardır. Dolayısıyla akademisyenlerimizin belirlenen kriterlere uyarak hak edecekleri akademik unvanlara ulaşmaları gerekmektedir.” Dedi.

Uşak ÜNİVERSİTESİ ULUSLARASASI TANINAN BİR ÜNİVERSİTE

Uşak Üniversitesinin, dünya üniversiteleri arasında tanınan bir üniversite olduğunu ifade eden Prof. Taş; “Nitekim dünyadaki üniversiteleri nitelikleri bakımından sıralayan ve sonuçları uluslararası düzeyde kabul gören şu sıralamaların tamamında seçkin yerini almıştır:

- THE (Times Higher Education)  DÜNYA GENEL SIRALAMASI
- THE IMPACT (Etki) SIRALAMASI
- QS AVRUPA SIRALAMASI
- URAP DÜNYA ve TÜRKİYE SIRALAMASI
- UI GREEN METRİC DÜNYA SIRALAMASI
- SCIMAGO DÜNYA SIRALAMASI
-  WEBOMETRICS DÜNYA SIRALAMASI” şeklinde konuştu. 

UŞAK ÜNİVERSİTESİNDE KEYFİ ATAM YAPILMIYOR

Milletvekili Karaoba’nın Uşak Üniversitesinin ulaştığı uluslararası düzeyden bilgi sahibi olmayışından üzüntü duyduklarını  ve bunu yadırgadıklarını belirten Prof.Taş; “ Uşak Üniversitesinde keyfi bir atama yapılmamaktadır. Tüm yükseltilme ve atanma işlemleri ilgili mevzuat çerçevesinde yürütülmektedir. Doğru bilgilendirmek açısından kamuoyunun bilgisine sunarız.” Diyerek konuşmasını bitirdi. 
HABER /  HALİL ASLAN