UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret eden Somali Mogadishu Üniversitesi Rektörü Dr. İbrahim Mohamed Mursal akademisyenlerle ve Uşak Üniversitesinde eğitim alan Somalili öğrencilerle bir araya gelerek, Bir Eylül Yerleşkesinde incelemelerde bulundu.

Whatsapp Image 2024 02 20 At 10.44.21

Uşak Üniversitesi Senato odasında fakülte dekanları, meslek yüksekokulu ve araştırma merkezi müdürlerinin katıldığı toplantıda Rektör Prof. Dr. Savaş, Rektör Mursal ve beraberindeki heyete Uşak Üniversitesinin genel yapısını ve öğrencilere sunduğu imkânları anlattı. Akademik olarak yapılan çalışmalardan ve Uşak Üniversitesinin dünya sıralamalarından da bahseden Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesinin uluslararasılaşmaya verdiği öneme de dikkati çekti.

Uşak Üniversitesinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirten ve Rektör Savaş’a davetleri için teşekkür eden Mogadishu Üniversitesi Rektörü Dr. İbrahim Mohamed Mursal, Türkiye’nin Somali için önemini anlattı. Konuşmasında Mogadishu Üniversitesi hakkında bilgiler veren Dr. Mursal iki üniversite arasında hem öğrenci değişimi hem de ortak projeler konusunda güzel çalışmalar yapılacağına inandığını söyledi.

Whatsapp Image 2024 02 20 At 10.44.23 (1)

Toplantı sonrası Rektör Savaş ve Rektör Mursal, Uşak Üniversitesinde öğrenim gören Somalili öğrencilerle bir araya gelip bir süre sohbet ettiler.

Öğrencilerle görüşmenin ardından Somali Mogadishu Üniversitesi Rektörü Dr. İbrahim Mohamed Mursal ve beraberindeki heyet; Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi, Deri Tekstil ve Seramik Tasarım ve Uygulama Merkezi, Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile üniversitemiz spor tesisleri ve Diş Hekimliği Fakültesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Whatsapp Image 2024 02 20 At 10.44.22

Ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Taş ile Lütfi Özav, Genel Sekreter Doç. Dr. Sinan Gürcüoğlu, Uşak Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi R. Nalan Ayvazoğlu, Mevlana ve Farabi Programı Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Tolga Kargın, Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Hakan Selvi, Somali Mogadishu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Daud Ali Aser ve Mogadishu Üniversitesi Türkiye temsilcisi Abdırahman Sheıkhomar Hassan hazır bulundu.

KAYNAK : UŞAK ÜNİVERSİTESİ

Editör: Zülal Karadedeli