Konuyla ilgili gazetemize ulaşan Ürünköy sakinleri, söz konusu kavşakta daha önce köylerinde ikamet eden vatandaşların can kayıpları yaşadığını belirterek, burada köprülü kavşak düzenlemesi talep ediyor. Teknik olarak yapılabilmesi durumunda Uşak Üniversitesi ve Mende köyü yol ayrımındakine benzer bir köprülü kavşağın yapımını isteyen Ürünköy sakinleri, “Daha önce burada bazı ölümlü ve yaralamalı kazalar oldu. Halen de sık sık kazalar yaşanıyor. Rampadan hızla inen araçlar, kırmızı ışığa takılmamak için süratlerini artırıyor ve bu sefer de kavşağın bulunduğu bölümde kazalar meydana gelebiliyor” ifadesini kullandı.

Ürünköyde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan bir vatandaş da, “Burada sadece benim 3 yakınım hayatını kaybetti. Kavşakta bir düzenleme olması lazım, aksi halde can kayıplara yaşanmaya devam eder. Ayrıca gece saatlerinde burada çok feci kazalar oldu. Ağır vasıta araçlar zaman zaman hızlarını alamayıp kaza yapıyor. Devrilen TIR ve kamyonlara da şahit olduk. Uşak Üniversitesine benzer bir kavşak buraya yapılabilir” diye konuştu.

Öte yandan, kavşağın bulunduğu bölgede araçların süratle indiği ve trafik ışığının kırmızıya dönüşü sırasında hızın arttığı ve bunun da trafik güvenliği açısından sorunlar doğurabileceği görüldü.

HABER / ÇİĞDEM TURAN