Vali Dr. Turan Ergün, 2023 yılı faaliyetlerini değerlendirmek üzere Sosyal Güvenlik Kurumu Uşak İl Müdürlüğünü ve İŞKUR İl Müdürlüğünü ziyaret etti. 
İŞKUR İl Müdürlüğünü ziyaretinde; Müdürlüğe kayıtlı kişilerin istihdam durumları, aktif işgücü piyasası programları, iş ve meslek danışmanlığı, işsizlik sigortası uygulaması, TYP projeleri ve yürütülen diğer hizmetler değerlendirerek hizmetler hakkında bilgi aldı. 


Sosyal Güvenlik Kurumu ziyaretinde ise; SGK’lı ve Bağ-Kur’lu çalışan ve emekli sayıları, sosyal güvenlik kapsamı dışında kalan nüfus sayısı, işyeri sayısı, genel sağlık sigortası primi ödemeleri ve aktif çalışan kişi sayısı gibi kurumun sorumluluk alanına giren başlıklar değerlendirildi.

Öte Yandan;Dün gerçekleştirilen Uşak sanayisine ve teknolojisine ilişkin politika ve stratejilerinin değerlendirildiği Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) toplantısı Vali Dr. Turan Ergün'ün başkanlığında yapıldı.


Ayrıca; Vali Ergün Mülkiye Başmüfettişi Aydın Ölmez ve Müfettişler Kürşad Atak ile Ramazan Keskin’i daha sonra ise DSİ İzmir 2. Bölge Müdürü iken Ankara’ya tayin olan Saadettin Ceylan’ı makamında kabul etti. - Kaynak; Uşak Valiliği

-Uşak Haber

Editör: Duygu Bekmezci