UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak üniversitesi tarafından yapılan habere göre; Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleşen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programa Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Taş, Prof. Dr. Lütfi Özav ile Prof. Dr. Osman Birgin, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri ve akademisyenlerin katıldığı kaydedildi.

Rektör Savaş: ‘Uşak’ta bilgi ve tecrübeleriyle öne çıkmış değerli kişileri öğrencilerimizle buluşturuyoruz.’

Etkinliğin açılışında konuşan Rektör Savaş'ın, Uşak Üniversitesi olarak alanında başarılı ve deneyimli kişileri öğrencilerle bir araya getiren etkinlikler düzenlediklerini ve bugün de Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’ü misafir etmekten dolayı mutlu oldukların belirttiği kaydedildi. Rektör Savaş; daha önce kariyer günleri kapsamında Uşak'ın iş insanları ile öğrencileri bir araya getirdiklerini şimdi ise ‘Üniversite-Şehir Buluşmaları’ kapsamında Uşak’ın bilgi ve tecrübeleriyle öne çıkmış yöneticilerini öğrencilerle buluşturduklarını aktararak ‘‘Siz kıymetli öğrencilerimize yeni vizyonlar katmak için şehrimizdeki yöneticilerimizle bir araya getirmek istedik. Onlardan alacağız fikirlerin sizlere yeni ufuklar açacağını düşünüyorum.’’ dediği ve katılımlarından dolayı Vali Dr. Ergün’e teşekkür ettiği bildirildi.

“Mutlaka Bir Hedefiniz Olsun”

Genel 2

Gençlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek konuşmasına başladığı belirtilen Vali Dr. Turan Ergün, öğrencilere kendi kariyer yolculuğunu anlatarak gelecek planlarına dair tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Vali Dr. Ergün, gençlerin merak ettikleri konularda bilgilendirici açıklamalarda bulunduğu bildirildi.

Mesleğinin neler gerektirdiğini, aldığı eğitimleri ve deneyimlerini aktaran Dr. Ergün'ün ‘‘Önemli olan kariyer planlaması yapmak ve kendinizi hazırlamak. Bir hedefinizin olması ve bu hedef için çalışmanız çok önemlidir. Kariyer planlamanızda hedefleriniz, bu hedeflere ulaşmada izleyeceğiniz yol haritası sizi hedefinize ulaştırır. Çünkü bireyin kendi meslek alanında uzmanlaşması hem kendi iç motivasyonu, hem de o meslek alanında ülkemize sağlayacağı katkılar açısından çok önemlidir’’ ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Vali Dr. Ergün'ün ‘‘Alacağınız iyi bir eğitim, sahip olacağınız vizyonla ülkemizi daima ileriye taşıyacaksınız. Sizlerin donanımlı, kendine güvenen, mutlu, hem fiziksel hem ruhsal olarak sağlıklı yetişmesi hepimizin en büyük sorumluluklarındandır. Sizlere de bu noktada hayatınızı düzgün planlama konusunda büyük sorumluluklar düşmektedir. Yarınlarımız, sizlerin başarılarıyla şekillenecek. Tüm çalışmalarınızın takipçisi ve her zaman destekçisi olduğumuzu bilmenizi isterim. Hepinize sağlıklı, huzurlu ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum.’’ dediği belirtildi.

Program'ın Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın Vali Dr. Turan Ergün’e teşekkür plaketi vermesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdiği belirtildi.

Kaynak: UŞAK ÜNİVERSİTESİ