UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak’ın Çarşamba pazarı diye bilinen kapalı pazarda bulunan dükkanında kendi ürettiği bıçakların yanı sıra çeşitli marka ve boylarda bıçaklar, çantalar ve deri kemerler satıyor. Karahan, Uşak’ta kişiye özel bıçak üreten tek kişi olma özelliğini taşıyor.

Whatsapp Image 2024 05 14 At 16.36.04 (2)
Bıçak ustası Karahan son olarak bir müşterisinin isteği üzerine benzerine çok rastlanmayan bir bıçak üretti. Ebat olarak oldukça büyük olan çakı bıçağı açılıp kapanma özelliğine sahip. Karahan standartların dışında olan bıçak hakkında şunları söyledi: “Bunu biz bir müşterimizin isteği üzerine özel olarak yaptık bu ebatlarda. Bıçak HSS çeliğinden imal edildi, sırt kalınlığı 4 mm, sırttan kilitli model, alışık olunmayan bir model ortaya çıktı. Müşterimizin bıçaklara karşı çok büyük bir ilgisi var özellikle sıra dışı bıçaklara karşı daha çok ilgi duyuyor. Bize böyle bir bıçak istediğini söyledi biz de onun isteği üzerini böyle bir üretim gerçekleştirdik. Bu bıçak avda yada kampta kullanılabilir yada koleksiyona koymak için de isteyenler var. Bu bıçağı yapmak yaklaşık 3 gün sürdü, bu süre zarfında sadece bu bıçakla uğraştım. Amacı dışında kullanılmadığı sürece ürettiğimiz bıçakların arkadaşındayım.”

Whatsapp Image 2024 05 14 At 16.36.04 
Her türlü bıçağı imal etme yetkinliğine sahip olduğunun altını çizen Karahan: “Müşterimiz bize modelini gösterdikten sonra üretemeyeceğimiz bıçak çeşidi yok.  Malzeme olarak yine müşterimizin isteklerine göre dilediği malzemeden bıçak ve sap imal edebiliriz. Boynuz sap veya ahşap veya Paduk Ağacı, Venge Ağacı. Venge ile Paduk ithal Ceviz yerli veyahut Abanoz ağacı tercih edilebilir. Koç boynuzu da olabilir.” Şeklinde konuştu. 

Whatsapp Image 2024 05 14 At 16.36.03
Türkiye’nin her yerinden kendisine bıçak siparişi geldiğini ifade eden Karahan sağlığı müsaade ettiği sürece bıçak yapmaya devam edeceğini aktaran Karahan severek yaptığı bu işle uğraşırken yorulmaktan ziyade keyif aldığını ve dinlendiğini söyledi. 

Whatsapp Image 2024 05 14 At 16.36.04 (3)
 

Muhabir: HALİL ASLAN