Uşak Valisi Turan Ergün, LGS’de Türkiye birincisi olan öğrencileri makamında ağırladı. LGS birincisi olan öğrencilere ve ailelerine Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel eşlik etti. Ziyarette Uşak Valisi Turan Ergün, derece yapan öğrencileri tebrik etti. Uşak’tan Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulu’ndan Yağmur Diyar Sis, Mehmet Sesli Ortaokulu’ndan Sümeyye Azra Taş ve Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu’ndan da Muhammed Kabakcı LGS birincisi oldu. Liselere geçiş sınavından tam 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan öğrencileri ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel tebrik etmişti. LGS’de birinci olan öğrencileri bugün makamında kabul eden Uşak Valisi Turan Ergün de öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür etti. Uşak Valisi Turan Ergün’ün kabulü Uşak Valiliği’nin resmi facebook hesabından paylaşıldı. Paylaşımda, şu ifade yer aldı:

Whatsapp Image 2024 07 02 At 12.20.47
“Vali Dr. Turan Ergün; İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel ile beraberinde LGS'de Türkiye birincisi olan öğrencilerimizi, velilerini ve öğretmenlerini makamında kabul ederek tebrik etti.”

Whatsapp Image 2024 07 02 At 12.20.40
Geçtiğimiz günlerde yapılan LGS’ye Uşak’tan 3 bin 900 öğrenci katılmıştı. Uşak'ta yaklaşık 3 bin 900 öğrenci LGS'ye girdi. Bir süre önce yapılan sınav, kentteki 19 okul ve 258 salonda yapıldı. Uşak Valiliği sınava toplam 3 bin 913 öğrencinin girmeye hak kazandığını bildirmişti. 

Muhabir: Zülal Karadedeli