Programa Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz, Uşak İl Müftüsü Burhan Çakır, Uşak Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Gültekin, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen panel İstiklal Marşının okunması  Kur'an-ı Kerim tilaveti başladı.  Programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Burhan Çakır gerçekleştirdi. Çakır yaptığı konuşmada aile kavramının önemine dikkati çekti. Toplumun temel taşının aile olduğunu vurgulayan Müftü Çakır, ailenin bozulmasının toplumu da bozacağını vurguladı.

Whatsapp Image 2024 05 18 At 10.16.25 (1)

Çakır’ın konuşmasının ardından Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Abdullah Mert ve Doç. Dr. Hafız Bek ile Ulubey Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Dr. Esra Doğanay Koç gerçekleştirdikleri sunumlarda katılımcılara hitap etti.

Whatsapp Image 2024 05 18 At 10.16.25

Son bölümünde katılımcıların sorularının da cevaplandığı program, İl Müftüsü Burhan Çakır'ın günün anısına panelistlere hediye taktim etmesiyle sona erdi.

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli