Ayakkabı tasarımcısı ve akademisyen olan Asude Mıhladız Kandal, katılımcılara bir gün boyunca ayakkabının fikir sürecinden üretimine kadar geniş bir alanda eğitim verdi.

Eğitimin başlangıcında konuşan Deri Tekstil Sanayi Tasarım (DTS) Merkezi Müdürü Doç. Dr. Eren Öner; katılımcılara DTS Tasarım Merkezinin ulusal ve uluslararası çalışmalarını anlatırken düzenledikleri eğitimler hakkında da bilgi verdi. Gelecek dönemde bu tip eğitimlere devam etmeyi planladıklarını ifade eden Öner; ayakkabı tasarımcısı ve akademisyen Asude Mıhladız Kandal’a vereceği eğitim için teşekkür etti.

Konuşmasına ayakkabı tasarımına tutkusunu anlatarak başlayan Mıhladız Kandal; “Bu eğitim siz gençlere ayakkabını tasarımını tanıtmak ve incelikleri göstermek için. Sizler için farklı ayakkabı tasarımları, kitaplar ve farklı materyaller getirdim. Bugün burada yapacağımız çalışma sizleri bu alana yönlendirir umarım.” dedi.

Öğr. Gör. Kandal eğitim sonrasında Uşak Üniversitesi Rektörü Ekrem Savaş’ı da makamında ziyaret etti. -Kaynak; Uşak Üniversitesi

Editör: Duygu Bekmezci