Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncuları Cumhuriyet’in 100. Yılında Uşak’ta çekilen ünlü fotoğrafı tekrar canlandırmak için kamera karşısına geçti.

WhatsApp Image 2023-10-28 at 13.38.12 (1)

Klipte babasını fotoğrafı çeken Hüsnü Kazım Özler’i canlandıran oğlu Mustafa Özler; “Bu resim Uşak’a mâl olmuş bir resim. Uşak’ın adını Türkiye’ye duyuran tek resim. Böyle gurur verici bir tablo Cumhuriyet’in 100. yılında tekrar canlandırıldığı için çok mutluyum.” dedi.

WhatsApp Image 2023-10-28 at 13.38.12

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk yapan Seçil Büyükuğurlu da konuya ilişkin yaptığı konuşmada; “ Kesinlikle bugün burada olmak çok gurur verici öncelikle bunu söylemem gerekiyor. Kurtuluş adlı tiyatro oyunumuzu da birçok defa sergiledik ve oyunu oynarken canlandırdığım karakter de çekilen zorlukları hissettiriyor. Fotoğraf yıllar önce Uşak’ta çekildi. Uşaklı birisi olarak bu bana ayrı bir gurur veriyor. Yüzlerindeki ifade o zamanlarda yaşanılan mücadeleyi ve çektikleri zorlukları bize hissettiriyor.” İfadelerini kullandı.   

WhatsApp Image 2023-10-28 at 13.38.11 (1)

Bir diğer sanatçı Çağrı Gülerer de canlandırmada yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. İleride çocuklarına anlatacağı guru verici bir anıya imza attıklarını dile getiren Gülerer;  “90 yıl sonra bu fotoğrafın canlandırılmasında rol oynamak benim için çok büyük bir gurur. Zaten Uşak’ın kurtuluşu ile ilgili de bir oyun oynuyoruz ve orada da Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık fotoğrafını canlandırıyoruz. Burada olduğumuz için çok mutluyuz.” dedi.

HABER / HALİL ASLAN